روغن گیاهی راهی برای درمان جوش

روغن گیاهی راهی برای درمان جوش

اگر فکر کردن به درمان جوش هایتان با روغن گیاهی شما را می ترساند این مطلب را بخوانید

روغن گیاهی راهی برای درمان جوش

روغن های طبیعی که بجای بدتر کردن جوش های شما ،میتوانند برای آنها مفید باشند.

 

موج این فرهنگ جدیدِ استفاده از روغن های طبیعی، بسیار فراگیر شده است. این فرهنگِ جدید در مورد شایستگی های خود ادعاهایی هم دارد. دکتر دیوید بنک، متخصص عوارض پوستی، می گوید: "برای آنهایی که جوش دارند،  گذاشتن روغن روی پوست به صورت مستقیم، می تواند فکر دلهره آوری باشد. بسیار دور از ذهن به نظر می رسد، ولی روغن های طبیعی ای وجود دارند که برای جوش ها مفید هستند."

اگر شما هم کنجکاوید که اثرات این روغن ها را روی پوست آسیب دیده و جوش دار خود ببینید، دکتر بنک به شما پیشنهاد میکند یکی از روغن های زیر را حتماً امتحان کنید.

 

1- روغنِ درختِ چای

روغنِ درخت ِچای دارای خاصیت ضدعفونی کننده و تسکین دهندگی است که می تواند به مبارزه علیه جوش ها کمک کند. این روغن هیچگونه خارش، پوسته پوسته شدن و سوزشی را به همراه ندارد. شما می توانید بدون اینکه از خشک شدن پوستتان بترسید، از این روغن به مقدار کم روی نقاط قرمز و ملتهب استفاده و آنرا درمان کنید.

tea

 

2-روغن زیتون

شما می توانید برای کم کردن جوش ها و از بین بردنِ جایِ آنها، روغن زیتون را مستقیماً روی جوش هایتان بمالید. برای نتیجه ی بهتر، سعی کنید از روغن زیتون قوی با کیفیت بالا که مقدار پلی فنل آن زیاد است استفاده کنید. پلی فنل یک عنصر حیاتی در روغن زیتون است که موجب درمان پوست می شود.

olive

 

3- روغن اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس یک ماده ی لازم برای درمان جوش های شماست، که باید در برنامه غذایی خود بگذارید. گل اسطوخودوس با بوی بی نظیری که دارد، دارای خواص ضد التهاب و ضد عفونی کننده است که سرعتِ ترمیم سلول ها را بالا می برد و تعداد و شدت جوش ها را کم می کند. 

lavender

 

4- روغن رزماری

اگر شکایت شما از پوست چرب تان بیشتر از جوش هایتان است، روغن رزماری بهترین درمان شما خواهد بود. برای بیشتر کردن درخشش و زیبایی پوستتان ،می توانید این روغن را مستقیماً روی پوستتان ماساژ دهید. این باعث نمیشود که جوش هایتان کلاً از بین برود ولی به کم رنگ شدن جای آنها و یکدست شدن پوستتان کمک می کند. 

rosemary

 

 

مترجم : پریسا آدرم

منبع : www.sheknows.com

نظرات خود را با ما و سایر خواننده ها به اشتراک بگذارید.

 

 

روغن گیاهی راهی برای درمان جوش درمان جوش صورت ،روغن گیاهی ،درمان سریع جوش صورت ،جوش صورت و درمان جوش ،جوش ،پوست ،زیبایی ،آرایشی ،لکه های پیری ،تب خال ،چین و چروک ،روغن طبیعی ،روغن برای پوست

دیدگاه

  ولی من هرکاری می کنم که جوش های صورتم خوب بشه نمی شه...

  پاسخ

  منم جوشام نمیره

  پاسخ

  شب قبل خواب آبلیمو به صورت دورانی به پوست بزنید نیم ساعت بماند بعد با آب سرد بشویید طی چند هفته نتیجه خوبی خواهید گرفت

  پاسخ

  من زرد چوبه شیر ابلیمو قاطی کردم عالی بود بعدشم‌روغن زیتون زدم و گذااشتم دوساعت بمونه قبل خوابم روغن کرچک میزنم‌ عالی شدا جای جوشام از فیس واش رنگ اب هم خانم هایی ک جوس میزنن استفاده کنن عالیه

  پاسخ

  من‌هفت‌قاشق‌زردچوبه‌با‌یه‌عدد‌تخم‌مرغ‌مخلوط‌کردم‌وهر‌روز‌به‌صورتم‌میزدم‌واقعا‌عالی‌بود

  پاسخ
*


* ارسال

مقالات مرتبط