این 7 درس زندگی را در دهه ی 30 زندگی خود لازم دارید

این 7 درس زندگی را در دهه ی 30 زندگی خود لازم دارید

به سن 30 سالگی رسیده اید و هنوز نمی دانید در زندگی چکار باید بکنید ؟

شاید خیلی ها به 30 سالگی رسیده اند و هنوز نمی دانند چه کار باید بکنند.مطمئن باشید این 7 درس زندگی را در دهه ی 30 زندگی خود لازم دارید

این 7 درس زندگی را در دهه ی 30 زندگی خود لازم دارید

تا حالا برای شما پیش آمده که به این فکر کنید " خوب 30 سالم شد حالا چیکار باید کرد ! " ؟ خیلی از ماها از گذر کردن از سن 30 سالگی می ترسیم بدون اینکه بدانیم تازه در این سن ، معنی واقعی زندگی را یاد گرفته ایم و می توانیم به بهترین وجه ممکن از آن لذت ببریم.اگر شما هم جزو افرادی هستید که دهه ی 30 زندگیشان پر از ابهام و ترس است با ما همراه شوید.

 

smile

1- بیشتر از همه به خودتان توجه کنید.

اگر در۳۰ سالگی به خودتان احترام نگذارید و قدر خودتان را ندانید هیچ کس دیگری هم این کار را نخواهد کرد.خودتان را در آغوش بگیرید.

2- برای ریسک کردن دیر نشده است.

۳۰ سالگی با آرامی ولی با سرعت زیاد از شما عبور خواهد کرد. همه توقع دارند که آدم بالغ و عاقلی هستید و می دانید چه می خواهید ولی به توقعات دیگران گوش ندهید. اگر از شغل و تخصص و موقعیت خود راضی نیستید هنوز شانس تغییر وجود دارد و جسارت به خرج دهید.

fear

3- به هیچ عنوان آدم هایی که رفتار خوبی با شما ندارند را کنارتان نگه ندارید.

یاد بگیرید به آدم هایی که با آنها راحت نیستید «نه» بگویید. به عادت ها، رفت و آمدها، سلیقه و انتخاب های تان چهارچوب دهید.

دست از عشق های نیم بند، دوستان و شغل های الکی بردارید. در ۳۰ سالگی پیدا کردن رابطهِ خوب سخت تر می شود ولی هنوز فرصت آشنایی و دوستی با آدم هایی همسو و همراه زیاد است. اگر یافتید قدرشان را بدانید.

4- یاد می گیرید با دنیا بده بستان داشته باشید.

پی می برید همه چیز را همزمان نمی توانید داشته باشید.می فهمید که برای به دست اوردن یک چیز، حتما یک چیز دیگر را از دست خواهید داد. دست از اینکه مردم چه فکری می کنند بردارید.

 

smile

5-مراقب سلامتی تان باشید.

یادتان باشد که ذهن ما آدمها دوست دارد همیشه ۱۰ الی ۱۵ سال جوانتر خودش را ببیند. اما بدن ما کار خودش، مسیر خودش و پیر شدن خودش را بدون وقفه انجام می دهد. ورزش و غذای سالم هیچوقت مضر نیست.

6-برای خانواده وقت و عاطفه بگذارید.

البته اگر به فکر داشتن خانواده خودتان هستید بدانید که وقت خوبی است. ازدواج و بچه دار شدن بزرگترین تصمیماتی است که در این دههِ زندگی خواهید گرفت.

 

retirement

7-پس انداز برای دوران بازنشستگی را شروع کنید.

برای این کار چاره ایی ندارید که از هرج و مرج زندگی جوانانه ( ۲۰ سالگی) فاصله بگیرید، بدهکاری های تان را تسویه حساب کنید و حتما بلافاصله یک وجه مشخص برای روز مبادا تهیه کنید. بخش کوچکی از درآمدتان را هر طور شده پس انداز کنید.

 

 

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط