یک دلیل غم انگیز برای مجرد ماندن مردان

یک دلیل غم انگیز برای مجرد ماندن مردان

فصلنامه روانشناسی تکاملی، پژوهشی را منتشر کرده است در باره دلایل مجرد بودن مردان …

محققین ، برای تهیه سنجش، سئوالی را خطاب به مردان در شبکه های اجتماعی مطرح کرده اند با »عنوانِ «آقایان، چرا مجردید؟

بیش از ۲۰ هزار نفر نسبت به سئوال واکنش نشان دادند. اگر کامنت های تمسخر و بازیگوشی را کنار بگذاریم حدود ۷ هزار نفر مشخص و جدی به سئوال « چرا مجردید؟» پاسخ دادند.

بعد از دستچین کردن حدود ۴۳ موضوع در بین پاسخ ها، محققین در نهایت به پنج دلیل اصلی برای مجرد بودن آقایان رسیدند:

هشت درصد مردان عنوان کردند که وقتی با یک زن روبرو می شوند آنچنان دستپاچه می شوند که مغزشان تقریبا از کار می افتد.

برای عده بیشتری، دلیل مجرد ماندن شان این بود که می گفتند چندان علاقه ایی برای ایجاد رابطه ندارند و از آزادی  و حریم شخصی که دارند راضی هستند.

گروه بزرگی از مجردین معتقدند برای رابطه نباید وقت و انرژی گذاشت. به نظر این گروه، رابطه ها خود به خود ایجاد می شوند.

رتبه دوم بیشترین جوابها به مردانی رسید که فکر می کنند نداشتن اعتماد به نفس، آنها را از آشنایی و ارتباط باز می دارد.

بیشترین جوابها بابت اینکه مردان چرا مجرد هستند متاسفانه دلیل غم انگیزی دارد. رتبه اول به مردانی اختصاص داده شد که معتقدند چون آدم زشتی هستند فرصت رابطه و آشنایی از آنها عملا سلب می شود.

از دید روانشناسان تکاملی، چون اکثریت ازدواج های قدیم، انتصابی و گاها اجباری بود مردان کلا بلد نیستند برای یافتن یار، خود را جذاب و دوست داشتنی نشان دهند.

خیلی از دختران و پسران شاید  قبل از ازدواج حتی اسم همدیگر را نمی دانستند و فقط روز ازدواج قیافه همدیگر را می دیدند. یا اینکه از سال ها قبل، قرار ازدواج شان بسته می شد.

برای همین، بخش زیادی از مردان مجرد یا اعتماد کافی به خود ندارند یا فکر می کنند جذاب نیستند یا به بهانه های مختلف، نظیر بی پولی یا نداشتن تحصیلات و شغل مناسب، خود را در معرض آشنایی و انتخاب قرار نمی دهند.

مردان بهتر است شگردهای جذابیت و ابراز وجود و معرفی خود را یاد بگیرند

منبع : مرد روز

دیدگاه

    چرااینقدرباکلمات جملات وحرفهای کارشناسی وشلوغ کردن وزیادبزرگ کردن موضوع مجرد ماندن بیکاری اعتیاد...معضلات اجتماعی ک درکشوردرحال پیشرفته سعی درحل مساعل داریم/؟فقط2موضوع برای برطرف شدن کل مشگلات تاثیر میزارندوگذاشتندوخواهندگذاشت.1نبودشغل وکار برای درامدالبته درامدمعقول با خط فقر وداشتن زندگی استاندارد2نبود وفقدان تفریح ونشاط وانچه ک درمواقع استراحت بعداز تلاش روزانه برای هر فرد لازمه.......واسلام

    پاسخ
*


* ارسال

مقالات مرتبط