آنهایی که دوست دارند رنگ بدنشان شکلاتی شود

آنهایی که دوست دارند رنگ بدنشان شکلاتی شود

کدام بهتر است؟اتو برنز یا آفتاب گرفتن

در دهه 50 میلادی بود که رنگ مسی به موفقیت تبلیغاتی رسید و 10 سال پس از آن اولین کرم برنزه به بازارها عرضه شد و از آن به بعد برنز کردن با آفتاب و کرم های اتو برنز در نبرد سختی با یکدیگر هستند. از لحاظ سلامتی هیچ یک از این دو برای شما مفید نیستند وهر یک ،مضرات مخصوص به خود را دارند. ولی برای آنهایی که دوست دارند رنگ بدنشان شکلاتی باشد کدام بهتر است؟

آفتاب گرفتن باعث بروز سرطان پوست،آب مروارید،سرکوب سیستم ایمنی بدن،پیری نابهنگام میشود در صورتی که ،سوختگی های بدن را در نظر نگیریم. برای جلوگیری از این اتفاقات هر انسان بالای 6 ماه باید از کرم های ضدآفتاب در هنگام بیرون رفتن بر روی صورت خود استفاده کند. این کرم باید نیم ساعت قبل از بیرون آمدن استفاده شود و به ازای هر 2 الی 3 ساعت آفتاب دیدن ،دوباره تمدید شود. طی یک تحقیق نشان داده شده که اگر هر روز صورت خود را با صابون نشورید شانس مبتلا شدن به ملانوم (تومور سیاه رنگ قشر عمیق پوست) که از کشنده ترین نوع سرطانهاست را دوبرابر میکنید.

با استفاده ی کرم های نا مرغوب ضد آفتاب،ممکن است از لحاظ شیمیایی به مشکل برخورد کنید. واین نکته را در خاطر داشته باشید که اگرازآفتاب کافی برای آفتاب گرفتن برخوردارهستید ،مطمئن باشید این میزان مضر است!!! فقط یک آفتاب سوختگی شدید خطر ابتلا به سرطان پوست را درشما افزایش میدهد.

وقتی به این نتیجه رسیدید که آفتاب گرفتن تا چه حد برای شما مضر است باید به شما یاد آوری کنیم که برنز کردن با اسپری نیز به نوع خود خطر ناک است. در حقیقت این DHA ها (dihydroxyacetone) هستند که با قرارگرفتن روی سلول های مرده ی پوست باعث تغییر رنگ بدن میشوند.اما پیش ازآن بدانید که از نظر متخصصان پوست اگر از این رنگ ها چه به صورت اسپری یا کرم های اتو برنز به اندازه ی مناسب استفاده شود به هیچ عنوان خطرناک نیست.

اما بسیاری از مردم از این اسپری ها به درستی استفاده نمیکنند. متخصصان به شما پیشنهاد می کنند که لب ها، سوراخ های بینی و چشم های خود را با FDA  پوشش دهید تا از خطر استنشاق DHN جلو گیری کنید. آزمایشات نشان داده است که مقدار زیاد از این DHN  ها میتواند شکل گیری رادیکال های آزاد را در بدن افزایش دهد. شکل گیری رادیکال های آزاد بخشی ازروند طبیعی بدن است اما به صورت غیر طبیعی و زیاد آن باعث آسیب به سلول ها و در نتیجه افزایش امکان سرطان میشود.

و حرف آخر اینکه با همه ی سود و زیان های 2 طرف از نظر ما استفاده از اتو برنز برای شما بهتر است

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط