جشنواره طنز مکتوب

جشنواره طنز مکتوب

سوهان روح

دومین جشنواره طنز مکتوب استان قم، "سوهان روح"

سختی‌های روزمره‌ی جامعه، موجبات رنج مردم را فراهم کرده و طنز می‌تواند ناملایمات را کاهش دهد.

کشف و ساماندهی و به ظهور رساندن استعدادهای طنزنویسان  استان قم، عرضه معیار و شاخصی به طنز پردازان قمی و همچنین تلاش در جهت تغییر دیدگاه از حالت تفننی به جدی و نگاه علمی به مقولهی طنز، از اهداف برگزاری این جشنواره است.

رسیدن بیش از 400 اثر از سوی هنرمندان استان قم نشان از بالا بودن پتانسیل این هنر در این استان است و یکی از اهداف این جشنواره نیز، کشف استعدادها و بیرون آوردن طنز از حالت پنهان به آشکار و ارائه یک سبد کالای طنز است.

علاقمندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را به نشانی sohane.roh@gmail.com ارسال نمایند و یا در ساعات اداری روزهای شنبه تا چهارشنبه به نشانی قم، خیابان شهدا(صفاییه)، کوچه23، پلاک8 حوزه هنری استان قم مراجعه کرده و آثار خود را به دبیرخانه‌ی جشنواره تحویل دهند.

دومین جشنواره طنز مکتوب سوهان روح، با دو موضوع «آزاد» و «فرهنگ شهروندی» برگزار می‌شود.

درست نویسی و رعایت قواعد زبان فارسی، رعایت موازین اخلاقی مانند عدم توهین به اشخاص واقوام ملی، شناخت مولفه های طنز و شوخ طبعی، خلاقیت و نوآوری در فرم و محتوا از معیارهای انتخاب آثار برگزیده جشنواره طنز مکتوب می باشد.

آثار ارسالی باید در غالب شعر، داستان، نثر، ادبیات کودک و نوجوان و شعر با گویش قمی باشد و زمان برپایی جشنواره  اواخر فروردین 1393 خواهد بود.

در مراسم دومین جشنواره سوهان روح آثار برگزیده اولین دوره، به صورت کتاب به هنردوستان ارائه خواهد شد و امیدواریم در سنوات آینده بخش پژوهشی و مقاله را نیز به سایر بخش های جشنواره اضافه کنیم.

 

 

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط