زمان دور انداختن لوازم آرایشی

زمان دور انداختن لوازم آرایشی

عمر لوازم آرایشی خود را بدانید

زمان مناسب برای دور انداختن لوازم آرایش

احتمالا همه ی ما روی میز آرایشی خود انواع و اقسام کرم ها و مرطوب کننده ها،لاک ناخن،سایه چشم داریم که یک بار آن ها را امتحان کردیم ولی دیگر از آنها استفاده نکردیم و در ذهنمان به خود قول داده ایم که وقتی دوباره مد شد از آنها استفاده می کنیم.

لوازم آرایشی مانند سایه چشم تقریبا عمری ابدی دارند ولی چیزهایی مانند کرم پودر یا رژلب با گذشتن زمان زیاد از تاریخ تولیدشان برای سلامتی مضر هستند.

حالا ما برای شما یک لیست از طول عمر لوازم آرایش شما تهیه کرده ایم تا دیگر بهانه ای برای داشتن یک کشو پر از لوازم آرایش های فاسد شده نداشته باشید. به یاد داشته باشید که در حالیکه بعضی از لوازم آرایشی و بهداشتی با تمام شدن مهلت استفاده اشان فقط غیر قابل مصرف میشوند، بعضی دیگر برای سلامتی شما خطرناک هستند.

(حتما در هنگام خرید لوازم آرایشی و بهداشتی به تاریخ تولید و انقضای آن توجه کنید زیرا با توجه به کیفیتشان، تاریخ انقضا های متفاوت دارند)

لوازمی که لازم است دائما تعویض شود

وقتی کمی با دقت فکر کنید متوجه میشوید که لیف و اسفنجی که روزانه در حمام از آن استفاده میکنید بیشتر از آنچه که به نظر می آید احتیاج به تعویض دارد. ما از لیف و اسفنج برای تمیز کردن و جدا کردن پوست مرده بدن و کثیفی های محیط بیرون از بدنمان استفاده میکنیم پس قاعدتا این لیف مثل یک قبرستان برای انواع باکتری ها و ویروس هاست.

پس لیف و اسفنج نیز مانند مسواک باید هر سه ماه یک بار تعویض شوند و این نکته را به یا داشته باشید که اسفنج های طبیعی طول عمر کمتری دارند و باید حداقل ماهی یک بار تعویض شوند.

از دیگر محصولاتی که نیاز به تعویض مرتب دارند ریمل چشم شماست. این محصول را باید بین 4 تا 6 ماه نگه داشت تا زمانی که غلیظ و تقریبا خشک شود. این نکته در مورد خط چشم مایع نیز صادق است ولی مداد چشم شما تا یک سال نیز قابل استفاده است.

کرم های ضد آفتاب با تاریخ انقضا همراه هستند و معمولا 6 ماه دوام دارند ولی اگر از آن درست نگه داری نکنید مثلا کرم خود را در زیر آفتاب خورشید رها کنید در حالیکه خودتان در ساحل هستید باید زودتر به فکر تعویض آن بیافتید.

دیگر کرم ها و مرطوب کننده ها تقریبا یک سال برای شما کار خواهند کرد به شرط آن که در پوش آنها را تمیز نگه دارید.

لوازمی که عمر طولانی تری دارند

پنکک،رژگونه و سایه چشم تقریبا تا دو سال ماندگاری دارند به شرط آنکه در معرض نور خورشید،گرما، مایعات قرار نگیرند.

براش رژگونه اگر کیفیت خوبی داشته باشد میتواند تا آخر عمرتان مورد استفاده باشد به شرط آنکه مرتبا تمیز شود.اگر دیدید که براشتان با اینکه آن را به طور مرتب تمیز کردید در حال ریختن است یا بیش از اندازه خشک شده است آن را دور بیاندازید.

رژلب و خط لب نیز تا دوسال طول عمر دارند ولی نباید آنهارا در معرض گرما گذاشت. همیشه مواظب کیفیت رژلب خود باشید. به محض دیدن رگه دار شدن رژلب یا از دست دادن لطافت اولیه آن را دور بیاندازید. لازم به گفتن نیست که رژلب نیز مکان خوبی برای جمع شدن باکتری های مختلف است.

لاک ناخن معمولا بعد از یک یا دو سال فاسد میشود. یعنی رگه دار،زیادی شل یا زیادی سفت میشود. برای بیشترین استفاده از لاک ناخن محبوبتان، آنرا در یخچال نگه داری کنید.

عطر ها نیز جزو لاوزم بهداشتی هستند که باید در یخچال نگه داشت تا بوی آن ها تازه تر بماند.

به طور کلی:

هر سه ماه: تاریخ دور انداختن مسواک،ریمل و لیف شماست

هر شش ماه: با کرم ضد آفتاب خود خدا حافظی کنید

هر سال: تمام لوازم آرایشی بهداشتی مایع. از جمله انواع شامپو ها و نرم کننده ها،مرطوب کننده ها،کرم پودر،رژگونه مایع وسایه چشم مایع

هر دوسال: تمام پنکک های قدیمی،رژگونه، سایه چشم خود را دور بریزید و همچنین در نگه داشتن رژلب ها و لاک ناخن خود نیز تجدید نظر کنید و در آخر عطر های خود را چک کنید و ببینید که هنوز به خوبی اول خود هستند یا نه

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط