موسیقی از همه جای دنیا

موسیقی از همه جای دنیا

جشنواره ی موسیقی جزیره ی دانوب

توضیحات:

جشنواره Donauinselfest (واژه ای آلمانی معادل با جزیره دانوب) یک جشنواره موسیقی در فضای باز است که هر ساله در مکان هایی مانند جزیره دانوب،اتریش و ویین در اواخر ما جون برگزار میشود.

اخبار:

به گفته بسیاری از منابع معتبر این جشنواره بزرگترین جشنواره در فضای باز اتریش محسوب میشود که هر ساله چیزی در حدود 3 میلیون بازدید کننده را به خود اختصاص می دهد. این جشنواره به طور تقربی با داشتن 1500 داوطلب و پلیس های آماده به خدمت یکی از مطمئن ترین جشنواره ها به حساب می آید

محوطه 6.5 کیلومتری از فضای کلی 21 کیلومتری این جزیره به وسیله استودیو و صحنه های بزرگ پوشش داده میشود و هنرمندان با طیف گسترده ای از ژانرهای مختلف به اجرای برنامه های خود می پردازند.

محتوای برنامه ریزی این جشنواره تقریبا هرساله یکسان است و هنرمندان هرساله به آثار تازه خود برمیگردند مگر اینکه جایگزین گروه های تازه ای با محبوبیت بیشتر شوند.

در سال 2007 برای امنیت بیشتر این جشنواره ها قوانینی به عنوان قوانین خانگی به برنامه ریزی ها اضافه شد مانند منع به همراه داشتن شیشه یا نوشیدنی های الکلی.

در محوطه این جشنواره انواع غذا برای هر سلیقه ای مثل چینی،ایتالیایی،ترکی،یونانی،هندی و غیره وجود دارد.قابل ذکر است که تمامی این برنامه ها به صورت رایگان و به دلیل جذب توریست صورت گرفته. کارشناسان اقتصادی هزینه این جشنواره را چیزی در حدود 40 میلیون یرو برآورد کرده اند.

تاریخچه:

در سال 1983 هری کوپییتز سیاستمدار مربوطه برای جذب توریست در جزیره ی دانوب به عنوان یک مکان تفریحی جشنواره ی موسیقی سالانه ای ترتیب داد. این جشنواره در سال اول با استقبال فراوان قرار گرفت.به طوری که به جای 15000 نفر فضای در نظر گرفته شده 16000 نفر مشاهده شدند. این روند هر ساله افزایش داشت .سال 2006 ،2.9 میلیون نفر و سال 2007 به دلیل کنسل کردن چند کنسرت به علت طوفان شدید 2.6 میلیون نفر در این جشنواره شرکت کردند.

کی؟کجا؟

در روز های پایانی ماه جون در جزیره ی دانوب

 

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط