فیلی که با اشک شوق خود همه را متاثر کرد

فیلی که با اشک شوق خود همه را متاثر کرد

شوق آزادی

بعد از 50 سال راجو،فیلی که به دست صاحبانش شکنجه و آزار و اذیت میشد وفقط با باقی مانده ی غذایی که از توریستان میگرفت زنده بود؛ به وسیله حامیان حیات وحش نجات داده شده و از شوق آزادی خود شروع به گریه کرد.

یک گروه نجات حیات وحش که از سال 1995 برای آزادی حیواناتی که در خطر هستند تشکیل شده بود ، در شب دوم جولای ، راجو را که حدود 50 سال از اسیری اش می گذشت و از بچگی گرفته شده بود نجات دادند. این فیل برای زندگی باید به عنوان یک فیل گدا کار میکرد و تمام دست و پاهای او به علت زنجیرهایی که اورا بسته بودند زخم شده و مشکل پیدا کرده است. این فیل همچنین مورد ضرب و شتم نیز قرار میگرفت.

حامیان حیات وحش از طریق کمیسیون جنگلداری هند از این موضوع با خبر شدند. در طی این عملیات نجات ،صاحبان راجو ،سعی داشتند این فیل را با فریاد زدن دستورات مختلف گیج کنند اما این کارآنها بی نتیجه بود و گروهی متشکل از 10 دامپزشک و متخصص و 20 افسر کمیسیون جنگلداری این فیل را نجات دادند.

راجو که 24 ساعته ،درزنجیربود و ظلم و ستم غیرقابل تحملی را تحمل میکرد، هنگامی که مامورین برای او میوه و غذا بردند و با او به آرامی صحبت کردند و به او گفتند که قصد آزار او را ندارند به آرامی شروع به گریه کرد. فیل ها حیوانات بسیار آرام وباهوشی هستند و دیدن این صحنه برای کسانی که در آن مکان حضور داشتند بسیار صحنه عاطفی بود.

در روز 4 جولای که در آمریکا روز استقلال محسوب میشود راجو اولین قدم های آزادی خود را به سمت مرکز محافظت و نگهداری از فیل ها در ماتورا برداشت. حامیان حیات وحش برای او دوره های درمانی گذاشتند تا زخم ها و بیماری های او به مرور زمان درمان یابد.

راجو حالا 70 سال سن دارد و در آرامش کامل به سر می برد.ما از او انتظار 10 سال دیگر عمر داریم.

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط