بهترین گزینه ها برای بهترین عروسی ها

بهترین گزینه ها برای بهترین عروسی ها

عروسی بدون تجملات

خود من به عنوان یک عروسی که میخواهد خرج عروسی اش را کمی کاهش دهد، مجبورم از خیلی چیزها صرف نظر کنم. راه حل های خیلی زیاد و متنوعی برای کمتر کردن خرج عروسی وجود دارد. اگر شما هم مثل من خرج و مخارج عروسیتان را بدون کمک دیگران و فقط با کمک همسر آینده تان می پردازید به نکاتی که برای شما جمع آوری کردم توجه کنید.

اولین چیزی که میتواند شما را از پرداخت اضافه و بی مورد پول نجات دهد بحث غذا و خوراکی هاست. غذاهایی را که گران قیمت هستند، سفارش ندهید. برای مثال یک بره درسته در وسط میز غذا ضرورتی ندارد. از تجملات بی مورد ،خودداری کنید.

راه دیگری که در مورد سرو غذا به ذهن من میرسد این است که به جای انتخاب منو غذای سلف سرویس ،از سرو غذاها به صورت دیس پرسی  استفاده کنید تا مجبور نشوید که بیش از حد نیاز غذا سفارش دهید.

در مورد خرید گل و گل آرایی هم میتوانید یا دسته گل های روی میز را کوچک تر در نظر بگیرید یا میز هایتان را بزرگتر کنید تا گل کمتری نیاز داشته باشید. شما حتی میتوانید از گل های مخصوص همان فصل استفاده کنید تا هزینه کمتری برای شما داشته باشد.گزینه استفاده نکردن یا کمتر استفاده کردن از گل را هم در نظر بگیرید برای مثال میتوانید در فصل تابستان از میوه برای تزیین میز استفاده کنید یا در فصل پاییز برگ های پاییزی را به گل آرایی تان اضافه کنید.

اگر کسانی را دارید که میتوانند در کار های عروسی به شما کمک کنند حتما از حضور آنها استفاده کنید.من دوستی داشتم که به طور شگفت انگیزی در کارهای گرافیکی وارد بود،من از او خواستم که کارت عروسی من را طراحی کند و تنها هزینه ای که برای کارت ها پرداخت کردم هزینه چاپ آن ها بود. شما هم اگر دوستانی دارید که میتوانند در طراحی کارت عروسی ،سفره عقد یا در مورد گروه موسیقی به شما کمک کنند حتما از آنها کمک بخواهید.

در نظر داشته باشید که نیازی نیست تعداد زیادی مهمان به مراسم خود دعوت کنید. اگر کسی را زیاد نمی شناسید یا حضور او در جشن زیاد الزامی ندارد به راحتی از تعداد مهمانانتان کم کنید.

از دیگر مواردی که میتواند در کم کردن هزینه ها به شما کمک کند کرایه نکردن ماشین های گران قیمت برای شب عروسی، کرایه کردن لباس عروس به جای خرید آن یا خریدن آن در حراجی ها، کم کردن هزینه های ماه عسل و خیلی چیز های دیگر است.

این لیستی که من به شما ارائه کردم فقط نمونه ی کوچکی از هزینه هایی بود که میتوانید بدون برهم زدن جنبه زیبایی عروسی از خرج و مخارج کم کنید. اگر شما هم راه های دیگری میشناشید حتما در قسمت نظرات برای ما بنویسید .  

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط