ایجاد بستر مناسب برای کودکان در زمینه های هنری

ایجاد بستر مناسب برای کودکان در زمینه های هنری

جشنواره هنرهای تجسمی کودک و نوجوان


سومين جشنواره تجسمي كودك و نوجوان اسفندماه برگزار مي شود

سومين جشنواره بين المللي هنرهاي تجسمي كودك و نوجوان(رشد وتوسعه هنري) اسفندماه سال جاري برگزار مي شود.

به سبب ضرورت برنامه ریزی جامع و مناسب برای تحقق اهداف جشنواره زمان برگزاری آن از 29 مهرماه به نیمه ی دوم اسفندماه سال جاری تغيير كرد.

این جشنواره دارای سه محور بنیانی است. محور نخست کارگاه های فعالیت های خلاق ویژه شرکت کنندگان کودک و نوجوان که زیر نظر اساتید و مربیان متخصص هنر کودک برپا خواهد شد. این کارگاه ها دارای شش بخش به هم پیوسته ی نقاشی و کودک؛ حجم-کاردستی و کودک؛ رفتارهای خلاق با خط و کودک؛ قصه گویی و کودک؛ بازی- نمایش های خلاق و کودک است.

سخنرانی و میزگردها محور دوم است. مخاطبان این بخش مدیران فرهنگی-آموزشی، استادان دانشگاه ها، دانشجویان هنر، صاحبان رسانه های فرهنگی و سایر علاقه مندان هستند و در این میز گرد ها از ضرورت ها ، چرایی و چگونگی هنر کودک گفتگو خواهد شد.

بخش نمایشگاه ها محور سوم جشنواره است كه مخاطبان این بخش طیف بسیار گسترده ی کودک و نوجوان، هنرمندان و متخصصان و سایر علاقمندان هستند.  در این بخش نمایشگاه های پر تنوعی از آثار کودکان و آثاری که برای کودکان به وجود آمده است به نمایش در خواهد آمد.

پیش بینی شده است پس از ساماندهی عمومی جشنواره و تدوین آیین نامه، تقویم اجرایی جشنواره هرساله در نیمه ی دوم اسفندماه ثابت باقی بماند.

با توجه به این تغییرات کودکان و نوجوانان متولد 16 اسفند 1378 تا 16 اسفندماه 1386 (6تا 14 ساله) می توانند برای شرکت در جشنواره تا 20 دی ماه سال جاری از طریق سایت به نشانی www.koodakart.ir  ثبت نام كنند.

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط