هشتمین جشنواره ی بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین

هشتمین جشنواره ی بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین

جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین

در جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین، امسال میزبان گروههای موسیقی و هنرمندان صنایع دستی 31 استان کشور خواهیم بود.

استان گلستان رنگین کمانی از اقوام مختلف را در خود جای داده و گلستان به خودی خود یک ایران کوچک است و برگزاری جشنواره اقوام برای استان گلستان یک ظرفیت بزرگ در معرفی استان و جذب گردشگر به حساب می آید.

در سال گذشته که هفتمین جشنواره برگزارشد، بالغ بر 67 هزار نفر در 4 شب از این جشنواره بازدید نموده و بیش از 20 نفر از خارجی های مقیم استان در این جشنواره حضور یافتند و470 متر طومار دراین جشنواره به امضا رسید.

امسال نیز هشتمین دوره از این جشنواره بین المللی با حضور بیش از80 نفر میهمان خارجی در مهرماه سالجاری برگزار خواهد شد.

همچنین همکاری و تعامل کلیه دستگاه های زیربط اعم از پلیس ، اورژانس، بهداشت و هلال احمر ، شهرداری ها و فرمانداری ها و... را جهت برپایی این جشنواره ضروری است کلیه دستگاه های عضو تلاش نمایند تا جشنواره هشتم بهتر از گذشته برگزار شده و نواقص جشنواره های قبلی برطرف گردد.

باتوجه به اهمیت موضوع ترافیک درمسیر برگزاری جشنواره ، طرحی از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی آماده وجهت تسهیل وروان سازی ترافیک استفاده میشود.

دوکمیته به کمیته های جشنواره امسال افزوده می شود که کمیته اقتصادی به منظور جذب سرمایه گذاران خارجی و برگزاری همایش های اقتصادی با حضور کشورهایی که مراوده اقتصادی بیشتری وجود دارد وهمچنین تشکیل کمیته آموزش به منظور آموزش هتلداران ونیروهای پلیس جهت ارائه آموزش های لازم به پلیس در مسئله گردشگری وتوریست می باشند.

هشتمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین، مهرماه سالجاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان گلستان با حضور بیش از 50 سفیر وکاردار و 10 کشور عضو اکو برگزار خواهد شد.

 

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط