بیست و یکمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان گلستان

بیست و یکمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان گلستان

جشنواره هنر های تجسمی جوانان گلستان

مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و همکاری اداره های کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ها، به منظور رقابت در عرصه خلاقیت های هنری، ارتقای سطح تخصصی هنرجویان و با هدف شناسايي، تربيت و معرفی جوانان متعهد با توجه به مؤلفه شايستگي و ارتباط هنری هنرمندان جوان سراسر کشور، با حضور استادان با سابقه دانشگاهی و هنرمندان سرشناس در رشته های مختلف هنرهای تجسمی، بيست و یکمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان را از تاریخ 17 تا 20 شهریور ماه 1393 در استان اردبیل برگزار می نماید.

 

مقررات و شرایط ثبت نام:

انتظار مي رود اداره های کل فرهنگ و ارشاد اسلامي، کلیه اعضاء انجمن هنرهای تجسمی، هنرجویان هنرستان های هنرهای تجسمی، آموزشگاه های آزاد، دانشکده های هنر و عموم هنرجویان علاقمند ازطریق رسانه های گروهی به ویژه سايت www.yafestival.ir و رسانه های استانی از آخرين اخبار جشنواره و کم و کیف برگزاری جشنواره سراسری کشور مطلع شده و حائزين شرايط را جهت شركت در جشنواره ترغيب نمايند..

 

1- متولدین تاریخ های 01/06/1369 تا 01/06/1378 حائز شرایط سنی شرکت در جشنواره خواهند بود.

 تبصره: سن شرکت کنندگان تا دو ماه از تاریخ قید شده کمتر یا بیشتر جهت حضور در جشنواره بلامانع است.

2- كليه داوطلبين در مرحله ثبت نام می بایست تصویر کارت ملی یا صفحه اول شناسنامه خود را به همراه آثار خود در سایت ارسال نمایند.

 3- هر متقاضي مي تواند حداقل 3 و حداكثر 5 اثر خود را در یکی از رشته های یاد شده جشنواره از طريق سايت ارسال نمايد. موضوع برای كليه داوطلبين در مرحله ثبت نام آزاد می باشد

 4- الزاما كليه داوطلبين و هنرجویان متقاضی تا 1 شهریور 1393 از طريق ارسال اينترنتي نمونه آثار و ثبت نام در سايت www.yafestival.ir در مرحله انتخابي شركت خواهند كرد. بدیهی است افرادی که ثبت نام ننموده اند از حضور در جشنواره محروم خواهند بود.

5- فهرست نهايي شركت كنندگان تا تاريخ 6 شهریور 1393 از طریق سایت اعلام خواهد شد.

6- ستاد جشنواره از ادامه حضور شركت كنندگاني كه به قوانين و دستورالعمل هاي ابلاغي عمل ننمايند، جلوگيري خواهد كرد.

 7- کلیه گروه های هنری انتخاب شده لازم است به گونه ای سازماندهی شوند که راس تاريخ مقرر (17/06/1393) خود را به ستاد جشنواره واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل معرفی نمایند.

 8- ستاد جشنواره تعهدی در قبال حضور قبل از موعد و یا بعد از پایان جشنواره نسبت به گروه ها و افراد خارج از فهرست مقرر نخواهد داشت.

 9- در صورت به حدنصاب نرسیدن ثبت نام هنرمندان در هر یک از رشته ها و یا گرایش های مندرج در فراخوان، دبیر هنری جشنواره می تواند نسبت به حذف آن در  طول برگزاری جشنواره اقدام نماید.

 

مقررات اجرای کارگاه:

 این جشنواره فرصت مناسبی برای طرح مباحث نوین و ارائه مبادله تجربیات جدید در باب هنرهای تجسمی به وجود خواهد آورد. هنرجویان شرکت کننده در طول جشنواره در کارگاه های تخصصی به صورت رقابتی شرکت نموده و در پایان، نفرات برگزیده توسط هیأت داوران معرفی می شوند. با توجه به ماهيت رقابتي جشنواره، تم يا موضوعات پیشنهادی جشنواره همزمان با شروع كارگاه ها و متناسب با رشته هاي مختلف از طريق دبير هنري و استادان مربوطه اعلان خواهد شد.

 1- پذیرفته شدگان لازم است همراه با كارت ملي در جشنواره حاضر شوند.

2- هنرمندان بر اساس فهرست نهايي اعلام شده در كارگاه ها شرکت کرده و به هيچ وجه اجازه جایگزینی و جابجايي در ساير رشته هاي جشنواره را نخواهند داشت.

 3- حضور همراه برای هیچ یک از داوطلبان اعم از زن یا مرد پذیرفته نخواهد شد.

 4- مخارج ایاب و ذهاب بر عهده هنرمندان و یا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های اعزام کننده بوده و ستاد جشنواره در این ارتباط هیچ هزینه ای را تقبل نمی کند.

 5- داوطلب در طول مدت شرکت در جشنواره کاملاً در اختیار برنامه های ستاد جشنواره بوده و بنابر این امکان دیدارهای خصوصی و یا پرداخت به برنامه های شخصی وجود نخواهد داشت، هم چنین در طول این مدت گروه های اعزامی و میهمانان ستاد ملزم به هماهنگی کامل با برنامه های اعلام شده هستند.

6- كارگاه آزمون هنرمندان شرکت کننده طی برنامه عملی برای کلیه رشته ها در 2 روز کامل در فضاهاي پیش بینی شده برگزار و مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.                                                                                               

 

7- کلیه آثار خلق شده در اختیار دبیرخانه قرار خواهد گرفت و دبیرخانه مجاز به بهره برداری از آثار خلق شده خواهد بود و در صورت لزوم در مراكز استاني به نمايش گذاشته خواهد شد.

 8- داوطلبین شرکت کننده در جشنواره به همراه کلیه ابزار کار و لوازم ضروری کارگاهی خود در برنامه سنجش خلاقیت و تولید اثر هنری شرکت خواهند کرد.

9- ستاد جشنواره نسبت به تهیه و در اختیار قرار دادن لوازم مورد نیاز هنرمندان مدعو در حد مقدورات اقدام خواهد نمود. (توضیح: بوم نقاشی به ابعاد 90*90 و 80*100 ، مقوای رشته نگارگری به ابعاد 35*25 و 50*40  و مقادیر محدودی مواد مورد نیاز کارگاه حجم و سفال در محل کارگاه توزیع خواهد شد.)

10- تصمیم گیری در موارد پیش بینی نشده برحسب موضوع به عهده دبیر هنری جشنواره خواهد بود.

11- ستاد جشنواره انتظار دارد همه شرکت کنندگان برابر موازین و شئونات اسلامی متعارف رفتار نموده و مقررات جشنواره را به طور دقیق مراعات نمایند. در صورت عدم رعايت مقررات، جشنواره مجاز به عدم پذیرش افراد و تاديه خسارات خواهد بود.

 

جوایز:

 نفر اول: تندیس جشنواره، لوح افتخار و مبلغ 000/000/15 ريال

 نفر دوم: لوح افتخار و مبلغ 000/000/12 ريال

 نفر سوم: لوح افتخار و مبلغ 000/000/10 ريال

 1- به کلیه شرکت کنندگان در جشنواره، گواهی شرکت اعطا خواهد شد.

 2- در رشته های نقاشی، طراحی، پوستر، حجم، تصویرسازی و عکاسی، نفرات بر اساس رتبه اول تا سوم خواهند بود.

 3- در رشته کاریکاتور در گرایش چهره، یک نفر اول و در گرایش کارتون نفرات اول و دوم در نظر گرفته شده است.

 4- در رشته نگارگری یک نفر اول در هر یک از گرایش های نگارگری، تذهیب، گل و مرغ در نظر گرفته شده است.

 5- در رشته خوشنویسی یک نفر اول و دوم، در هر یک از گرایش ها در نظر گرفته شده است.

 

گاهشمار جشنواره:

 1- ثبت نام و ارسال تصویر آثار: حداکثر تا ساعت 24 روز شنبه مورخ 1 شهریورماه 1393

2- اعلام اسامی پذیرفته شدگان: حداکثر تا روز پنجشنبه مورخ 6 شهریورماه 1393

3- حضور پذیرفته شدگان در اردبیل: دوشنبه مورخ 17 شهریورماه 1393

4- افتتاحیه جشنواره: سه شنبه مورخ 18 شهریورماه 1393

5- اختتامیه جشنواره: پنجشنبه مورخ 20 شهریورماه 1393

 

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط