از خودتون عکس خوب بندازید

از خودتون عکس خوب بندازید

بهترین سلفی

چگونه یک سلفی خوب بندازیم:

برای این که یک مدل یا یک بازیگر را برای عکاسی آماده کنند چندین نفر باید کار کنند، از آرایشگر و گریمور تا عکاس و دستیارانش. اما وقتی پای عکس های سلفی وسط می آید تمام این ها توی یک نفر خلاصه میشود. شما!!!! برای اینکه عکس خوبی از خودتان بیندازید باید یک سری نکات را تا حدی رعایت کنید. مخصوصا حالا که عصر،عصر سلفیست و این لغت به طور رسمی وارد دیکشنری شده. هر روز تعداد خیلی زیادی از جوان ها عکس سلفی خودشان را در رسانه ها پخش میکنند. به نظر من الان وقت این رسیده که شما هم کمی از این هنر بهره ببرید.

نور خوب پیدا کنید: هیچ چیز بدتر از یک سایه بزرگ روی صورتتان نیست. در روز های آفتابی پیشنهاد من به شما این است که یا کاملا توی نور باشید یا توی سایه. وسط روز وقتی که خورشید در بالاترین نقطه ی آسمونه، توی عکس ها سایه زیر چشمانتون مثل یک کیسه سیاه میمونه. بهترین ساعات برای عکس سلفی هنگام طلوع یا غروب خورشیده که نور خورشید ملایم وزیباست. اگر میخواید توی خونه عکاسی کنید، یک پنجره پیدا کنید تا با نور طبیعی عکس بگیرید. یک کار دیگه خود من برای سلفی انجام میدهم اینکه یک برگه ی سفید را زیر چونم میگیرم تا انعکاس نور طبیعی جلوه زیباتری به صورتم بده و چونه ام قشنگ تر به نظر بیاد.

خودتون باشید: هیچ چیز مثل یک لبخند واقعی عکس را دلنشین نمیکنه. سعی کنید از ته دل لبخند بزنید و اگر دنبال عکسی با چهره ی یه ذره جدی تر هستید سعی کنید با چشمانتون بخندید. برای بهترین نتیجه جلوی آیینه تمرین کنید.

کلیشه ای نباشید: اگر یک نفر توی فیلم یا ویدئویی یک کار را انجام داد هیچ نیازی نیست که شما همون کار را توی عکستون انجام بدید و خواهش میکنم توی عکس های سلفی لباتون غنچه نکنید. کسانی این کار را میکنند که فکر میکنند ژست باحالیه یا با حالت عادی خودشون راحت نیستند. اگر خواستید از خودتون سلفی بگیرید و نتونستید این ژست ها را نگیرید،گوشیتون را کنار بگزارید و تا وقتی که به حالت عادی برنگشتید به گوشی دست نزنید. یک را حل ساده اینکه وقتی به خودتون اومدید و دید که در حال ژست های عجیب و غریب برای سلفی هستید، چند ثانیه از دوربین فاصله بگیرید و بعد دوباره جلوی دوربین برید و سریع عکس بگیرید تا دوباره اون کا را انجام ندهید. و یک نکته ی دیگه اینکه عکس هایی که توی آینه میگیرید فقط برای زمانیست که میخواهید لباستان را نشان دهید و آینه ی دستشوی جای مناسبی برای این کار نیست.

زاویه مناسب را پیدا کنید: هرکسی نمیدونه دقیقا چه زاویه بهترین حالت چهره شو نشون میده. توصیه من به شما اینکه چند حالت مختلف را امتحان کنید. من برای گرفتن یک عکس سلفی 5 یا 6 حالت مختلف را امتحان میکنم و بعد یکی از آنها را انتخاب میکنم. برای بیشتر مردم بهترین زاویه دوربین وقتیه که از زاویه دید کمی بالاتر باشه و اکثرا وقتی مستقیم به دوربین نگاه میکنند عکس های قشنگی نمی اندازند.

از ابزار و فیلترهای مناسب استفاده کنید: بهترین عکس ها آنهایی هستند که به خوبی ادیت شده اند و از فیلتر های مختلف گذشته اند تا بهترین عکس را به شما تحویل بدهند. اما اگر واقعا به سلفی اهمیت میدهید پیشنهاد من به شما Galaxy S5 است. این گوشی یک تنظیم خودکار برای سلفی دارد که همه ی کارها را برای شما آسان میکند.

پس زمینه را در نظر بگیرید: بهترین سلفی ها بهترین پس زمینه هارا دارند (آره!!! تو خیلی اتفاقی توی اسکی دلت خواست از خودت سلفی بگیری). یک جای زیبا را در نظر بگیرید و در آنجا عکس بگیرید شما هم میتوانید وسط صحنه باشید یا در گوشه. راستی موظب کسانی که عکس را خراب میکنند باشید.

زیاد تلاش نکنید: گفته هایی را که تا الان گفتم را انجام دهید و مطمئن باشید عکس زیبایی خواهید داشت. زیاد تلاش کردن برای سلفی هیچ وقت درست از آب در نمی آید. سلفی را خیلی جدی نگیرید. اگر شما برای عکس سلفی خیلی آرایش داشته باشید یا زیادی از حد ژست بگیرید یک جای کار میلنگد. 

دیدگاه

    سلفی های من همیشه افتضاحا :((((( ایندفه این کارارو میکنم ببینم تاثیر داره یا نه

    پاسخ

    من سالهاست از خودم عکسهای سلفی میگیرم..حتی قبل ازاینکه مد بشه..با مقایسه این عکسها بهتر متوجه تغییرات ظاهریم میشم..بازم راهنماییتون کلی به دردم می خوره ممنون..

    پاسخ
*


* ارسال

مقالات مرتبط