خال خال هایی شبیه توت فرنگی و راه های برطرف کردن آنها

خال خال هایی شبیه توت فرنگی و راه های برطرف کردن آنها

منافذ تیره ی روی پا

منافذ تیره روی پا بسیار قابل رویت هستند مخصوصا در نور یا بر روی پوست های سبزه. چون منافذ رویش مو باز است به راحتی به وسیله ی چربی، کثیفی و باکتری ها پوشانده میشود و رنگ تیره یا مشکی به خود میگیرد. پوشاندن این نقاط با مواد آرایشی فقط یک راه حل موقت است. چه بسا این مواد آرایشی خود سبب بدتر شدن مشکل یا ایجاد حساسیت شوند.یا حتی این مواد به لباس ها یا هر چیز دیگری که پایتان با آن برخورد دارد مالیده شود. بهتر است به دنبال یک راه حل بهتر باشید مثل:

 استفاده نکردناز تیغ:

خانم ها وقتی موهای پای خود را با تیغ اصلاح میکنند متوجه این نقاط تیره میشوند. تیغ کند فولیکول های مو را به خوبی از بین نمیبرد و همین باعث میشود که سطح این فولیکول ها با چربی و کثیفی مسدود میشود. بهتر است پاهای خود را با تیغ اصلاح نکنید و اگر این گزینه ممکن نیست این کار را تا میتوانید کمتر انجام دهید.

جایگزین های تیغ:

با اینکه اصلاح با تیغ سریع ترین،آسان ترین و کم خرج ترین نوع اصلاح است اما با توجه به بروز منافذ تیره شاید دوست داشته باشید که در این کار تجدید نظر کنید. کرم های موبر،وکس و لیزر هم کار تیغ را برای شما انجام میدهند.البته هر کدام از این ها بدی های خودشان را دارند شما میتوانید با کمی تحقیق بهترین روش را برای خودتان انتخاب کنید.

منافذ را تمیز نگه دارید:

شانس اینکه منافذ پوستی شما با کثیفی، پوست مرده،سبوم یا هر ناخالصی دیگری مسدود شود را با لایه برداری مداوم پوست کاهش دهید. این مواد ترکیب هایی عالی برای لایه برداری پوست و کاهش منافذ تیره ی پوست هستند:

ترکیب 2 قاشق غذاخوری شکر با 4 قاشق غذا خوری روغن زیتون

ترکیب یک قاشق غذا خوری جوش شیرین با یک قاشق چای خوری آب گرم

ترکیب مقدار کافی نمک با آبدوغ (دوغ پس از گرفتن کره) تا به صورت خمیر در آید.

ترکیب 2 قاشق غذاخوری شکر قهوه ای با 2 قاشق غذا خوری آلوئه ورا و 1 قاشق چای خوری آب لیمو تا به صورت خمیر در آید.

به نسبت مساوی شکر قهوه ای و جوش شیرین همرا با آب تا به صورت خمیر در آید.

طریقه مصرف: این ترکیب ها را با یک ساینده طبیعی و ملایم روی پوستتان استفاده کنید. لیف، لیف لایه بردار، یا حوله برای این کار مناسب است.برای چند دقیقه پوست خود را با این مواد به صورت دایره وار ماساژ دهید و با آب گرم پاک کنید و در نهایت با آب سرد آب بکشید.

ماساژ:

ماساژ دادن پا با کرم ها ولوسیون های التیام دهنده مانند آلوئه ورا باعث تقویت گردش خون در بدن و مرطوب و سالم نگه داشتن پوستتان میشود.ایده های دیگر:

مقداری گلیسرین خالص را به روغن ویتامین E ،روغن بادام و روغن نارگیل مخلوط کنید.

خیار را پوست کنده و له کنید. آب خیار را به پاهایتان بمالید. پس از چند بار استفاده تیرگی منافذ شروع به کمرنگ شدن میکنند.

چند قطره روغن درخت چای را به 2 قاشق غذا خوری روغن زیتون اضافه کنید و روی تیرگی ها برای چند دقیقه ماساژ دهید.

چند قطره روغن چوب صندل را با روغن زیتون یا نارگیل مخلوط کنید.

به نسبت مساوی آب لیمو،آب خیار و گلاب.

سفیده ی تخم مرغ را به پاهایتان بمالید و اجازه دهید چند دقیقه روی پایتان بماند بعد با آب سرد آبکشی کنید.

نکاتی در مورد مواد تشکیل دهنده ی بالا: آلفا هیدرو اسید ها (AHA) موادی هستند که برای پوسته پوسته کردن پوست های مرده و سلامتی پوست به کار میروند، جلوگیری از عفونت های پوستی به خاطرتیغ،بهتر کردن بافت های پوستی و جلوگیری از تغییر رنگ پوست به کار میروند.

گلیکولیک اسید ها در اصل از نیشکر به دست می آید به همین دلیل ما در ترکیبات بالا از شکر استفاده میکنیم. از دیگر (AHA) ها میتوان به لاکتیک اسید (شیر) و سیتریک اسید (لیمو) اشاره کرد.

اگر شما پوست حساسی دارید و ستعد به بیماری هیپرپیگمانتاسیون هستید قبل از هر چیز با یک متخصص پوست در مورد پوستتان صحبت کنید . از گلیکولیک اسید ها و (AHA) ها استفاده نکنید.همچنین به هیچ عنوان از لایه بردار های ساینده استفاده نکنید.

لیمو شیرازی روی پوست ملایمتر از لیمو عمل میکند.خیار،آلوئه ورا،گلاب و روغن چوب صندل برای التهاب مفید اند. آواکادو و روغن زیتون نرم کننده هستند.روغن نارگیل آنتی باکترییال است. نمک لایه بردار است. شکر نسبت به نمک لایه بردار ملایم تری است و برای پوست های حساس مناسب تر است. شکر قهوه ای نسبت به شکر سفید معمولی قدرت لایه برداری کمتری دارد.

دیدگاه

    ممنون از فردا این کارا رو میکنم... مرسی از دستورالعمل های طبیعیتون

    پاسخ

    از عکس های مناسب تری استفاده کنید.

    پاسخ
*


* ارسال

مقالات مرتبط