بهترین دسته گلی که میتونید به کسی بدید

بهترین دسته گلی که میتونید به کسی بدید

رزای کاغذی

رزهای کاغذی !!!!! حتی اسمش هم رمانتیکه چه برسه به خودش. فکر کنم همه دوست داشته باشن بدونن این رزا چجوری درست میشه و همه تعجب میکنند اگه بفهمند که درست کردنشون چقدر سادس. از این رزا برای دسته گل توی اتاقتون یا روی کادوهایی که بسته بندی میکنید استفاده کنید.

وسایلی که احتیاج دارید:

کاغذ. این کاغذا میتونه روزنامه یا کتاب داستان یا برگه های نت موسیقی باشه.

سیم

چسب تفنگی و روبان

شما احتیاج به 5 سایز مختلف از گلبرگ دارید که عرضشون از 2.25 سانت شروع بشه تا 9 سانت. نکته ای که توی انتخاب کاغذتون باید رعایت کنید اینکه کاغذا نباید خیلی قدیمی باشه تا بشه به راحتی اونو با انگشت لوله کرد. شکلی که گلبرگ هارو باید ببرین براتون توی تصویر مشخص کردم.سعی کنید قالبی کار نکنید. اگه همه ی گلبرگ هاتون یک شکل نباشن طبیعی تر میشه. از هر سایز حد اقل 4 گلبرگ داشته باشید که البته اگه چند تا اضافه تر هم درست کردید که خیلی عالی میشه. لبه های بالایی گلبرگ را به سمت داخل لوله کنید و وسط گلبرگ را کمی به سمت داخل فشار بدید. لازم نیست که همه ی گلبرگا یک شکل باشند با حالت دادن مختلف اونا، گلاتونو طبیعی تر کنید.

حالا برای درست کردن مرکز گلتون احتیاج به یک تکه دیگه کاغذ دارید که سر گردی داشته باشه. این کاغذ باید حدود 7 سانت طول داشته باشه .مثل تصویر

کمی داخل کاغذ را چسب بزنید و اون را به دور سیم لوله کنید. حالا وقته اون رسیده که گلبرگ ها را دونه دونه به مرکز گلتون اضافه کنید. از گلبرگای کوچیک تر استفاده کنید و فقط قسمت انتهایی گلبرگ را چسب بزنید. گلبرگ بعدی را بغل گلبرگ قبلی بچسبونید. طوری که کمی از آن روی گلبرگ اول بیوفتد. همین روال را ادامه بدید و یواش یواش گلبرگ های بزرگتر را بچسبونید. این جاست که هنر شما معلوم میشه که چقدر میتونید طبیعی و زیبا کار کنید.

وقتی کارتون با گلبرگا تموم شد وقتشه که با روبان قسمت ته گل را بچسبونید تا کارتون تمیز تر به نظر برسه. بعد روبان را دور سیم بپیچونید و در آخر با چسب بهم متصل کنید.

حالا شما یک گل رز کاغذی دارید که کار دست خودتونه و میتونید ازش خیلی استفاده ها بکنید. یادتون نره که منتظر نظراتون هستم.

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط