8 مکان شگفت انگیز دنیا که واقعا وجود دارند

8 مکان شگفت انگیز دنیا که واقعا وجود دارند

بعضیا تو رویا زندگی میکنن

8 مکان شگفت انگیز دنیا که واقعا وجود دارند

دنیایی که ما توش زندگی میکنیم پر از جاهای قشنگیه که تا از نزدیک نبینیم باور نمیکنیم. واسه همین من 8 تا از این جاهای شگفت انگیز را براتون اوردم تا ببینید و لذت ببرید. 

1- هانگ سون دونگ در ویتنام (Hang Son Doong)

 غار هان سون دونگ در ویتنام از بزرگترین غارهای جهان است، با حفره های زیر زمینی که دارد دارای چنان وسعتی است که می تواند کل خیابان های یک شهر را در آن ایجاد کرد. این فقط بخش اول غار است و بزودی قسمت دوم غار نیز در معرض دید عموم خواهد گرفت.

 2- خیابان بامبو در ساگانو ژاپن (Bamboo Street)

جنگل بامبو ساگانو یکی از زیبایی های طبیعی و شگفت انگیز در ژاپن است. یکی از نکات جالب و جذاب در این جنگل صدایی است که هنگام وزش باد در میان بامبوها ایجاد می شود. این صدا توسط دولت ژاپن بعنوان یکی از۱۰۰ صدای ژاپنی که باید حفظ شود انتخاب شده است

 3– پاموکال در ترکیه (Pamukkale )

پاموکال یکی از جاذبه های طبیعی در استان دنیزلی در جنوب شرق ترکیه است. تراس های سفید رنگ آن از سنگ آهک ساخته شده که یک سنگ رسوبی است و توسط آبی که از چشمه آب گرم جاری است ته نشین می شود.

4- دریاچه هیلیر در استرالیا (Lake Hillier)

ویژگی جالب این دریاچه رنگ آن است، صورتی کمرنگ. این رنگ ثابت است و حتی زمانی که آب آن درون ظرف ریخته شود باز تغییر نخواهد کرد. وسعت دریاچه حدود ۶۰۰ متر است.

5- خیابان شهر بن در آلمان (Street in Bonn)

شکوفه های درخت گیلاس یک جاذبه توریستس مهم در ناحیه Altes Land آلمان است. بزرگترین هانامی در آلمان، در هامبورگ، با آتش بازی به سبک ژاپنی توسط جامعه ژاپنی های ساکن آلمان برگذار می شود که هر سال بهار دهها هزار بیننده را به آنجا می کشد.

6- تونل عشق در اوکراین (Tunnel of Love)

مکانی با ظاهری سحرآمیز است که توسط ساکنین محلی تونل عشق نامیده شد . یک مسیر قطار زیبا که بوسیله درختان سبز پوشیده شده و یک تونل را ایجاد کرده است.

7- پارک ساحلی هیتاچی در ژاپن (Hitachi Seaside Park)

این پارک که در ژاپن قرار دارد ناحیه ای به وسعت ۳.۵ هکتار را در بر می گیرد و در طول سال گلها شگفت انگیزند. این پارک در کنار ساحل Ajigaura قرار دارد و این پارک بعنوان پارک گلها مقصدی شناخته شده برای توریست هاست و همه ساله پذیرای جهانگردان زیادی است.

8- آنتلوپ کنیون در آمریکا (Antelope Canyon)

مطمئنا یکی از پربازدیدترین دره ها در جنوب غربی آمریکاست که عکس های زیادی نیز از آن گرفته شده است. این مکان در سرزمین ناواهو در نزدیکی آریزونا قرار دارد.

دیدگاه

    واااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااای چه باحالن اینااااا. چه خوبه. آدم فکر میکنه داره خواب میبینه.

    پاسخ

    عالی بود عالی

    پاسخ
*


* ارسال

مقالات مرتبط