برلین پر از نور های رنگی

برلین پر از نور های رنگی

جشنواره ی نور

جشنواره نور در برلین

برلین می‌درخشد. "جشنواره نور" ۱۰ روز پایتخت آلمان را در دریایی از رنگ غرق می‌کند. تا نوزدهم اکتبر سال جاری ۲۰۱۴ این نمایش زیبا در شهر برلین، پایتخت آلمان ادامه دارد.

شهر به صحنه‌ای بزرگ تبدیل شده است

"جشنواره نور"  یکی از مشهورترین جشنواره‌ها در نوع خود در سراسر جهان است. خیابان‌ها، میدان‌ها، نقاط دیدنی و مکان‌های تاریخی با پرتاب نور به صحنه‌هایی دیدنی تبدیل می‌شوند و جلوه‌ای تازه می‌‌آفرینند.

دهمین جشنواره نور در شهر برلین

برای دهمین‌بار است که "جشنواره نور" در شهر برلین برگزار می‌شود. هنرمندان پایتخت آلمان به همراه دیگر هنرمندان سراسر جهان بار دیگر ایده‌های نوین خود را به کار بسته ‌و این فستیوال را به یک جاذبه گردشگری تبدیل کرده‌اند. سال گذشته دو میلیون گردشگر از این رویداد دیدن کردند.

نه تنها برای گردشگران

"جشنواره نور" تنها برای گردشگران جذاب نیست. شهروندان آلمانی که در برلین زندگی می‌کنند، شهر خود را در این فصل جشنواره با دیدی به کلی جدید می‌بینند. ساختمان‌های مهم و نقاط دیدنی شهر در نوری کاملا متفاوت جلوه‌ای دیگر دارند. نمایی از دانشگاه هومبولد برلین زیر نورهای جشنواره رنگ‌ها.

دیوار نفوذپذیر

۲۵ سال پس از سقوط دیوار برلین که این شهر را به دو بخش تقسیم کرده بود، این دیوار به صورت نمادین با رنگی صورتی تند به نمایش درآمده است. این دیوار رنگین در جلوی ایستگاه قطار شهر ساخته شده است و می‌توان از آن عبور کرد.

تاریخ در رنگ‌های نقاشی

پروژکتوری در ساختمان تئاتر شهر برلین در میدان "ژاندارمن مارکت" تاریخ ۲۰۰ ساله این ساختمان را به نمایش می‌گذارد. این ساختمان به دست معمار آلمانی فریدریش شینکل به سبک کلاسیسیسم ساخته و در سال ۱۸۲۱ به عنوان سالن تاتر سلطنتی افتتاح شده است. این ساختمان در جنگ جهانی دوم تخریب و در سال ۱۹۸۴ پس از بازسازی باردیگر گشایش یافت

موضوعی برای دوست‌داران هنر

"پیش‌قراولان زمان" نام این اثر هنری زنده است. این تندیس‌های اسرارآمیز هر شب در گوشه‌ای از پایتخت آلمان ظاهر می‌شوند. آنها این بار در مقابل کلیسای جامع برلین هستند، که نورانی شده است

.. نور زیاد سایه بزرگی به همراه می‌آورد

"جشنواره نور" سایه بزرگی نیز به همراه دارد. فیگورهای فیلم‌های ترسناک در میدان پتسدام شهر برلین در گردش‌اند و به ترساندن گردشگران مشغول‌اند. این هم نوعی جذب گردشگر برای "جشنواره نور" است.

علاقمندی زنان بیشتر است

زنان بیشترین علاقمندان به "جشنواره نور" در سال گذشته بودند. برطبق آمار منتشر شده دو- سوم بینندگان این جشنواره زن بودند. سن نیمی از بازدیدگنندگان این فستیوال نیز بین ۳۰ تا ۴۹ سال بود. گویا این فستیوال در میان جوانان چندان جذابیتی ندارد.

شهردار برلین حامی اصلی "جشنواره نور"

"جشنواره نور"  با حمایت اصلی کلاوس وورایت، شهردار برلین برگزار می‌شود. وورایت نمی‌تواند از این جشنواره به سود خود استفاده کند، زیرا او استعفای خود را مدتی است تقدیم مقامات این شهر کرده است. این جشنواره اما برای صنعت گردشگری برلین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

"جشنواره نور" برای هر سلیقه‌ای

مسئولان "جشنواره نور" برای هر سلیقه‌ای تدبیری اندیشیده‌اند: گردش با کشتی یا تاکسی‌های دوچرخه‌ای چندرنگ، پرواز با بالون‌های هلیوم و دیدن شهر از فاصله ۱۵۰ متری، گردش در لیموزین‌های زیبا یا در کالسکه‌های اسب‌دار در شهر. تا نوزدهم اکتبر این نمایش زیبا در شهر برلین، پایتخت آلمان ادامه خواهد داشت

منبع: دویچه وله 

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط