مواظب هزینه های آرایشگاه ها باشیم

مواظب هزینه های آرایشگاه ها باشیم

توی آرایشگاه چه کلاه هایی که سر ما نمیره

توی عصر حاضر که همه چی ارتباط مستقیم با زیبایی داره و اولین چیزی که در هرکسی دیده میشه ظاهره اونه،نباید انتظار داشت که خدماتی مثل آرایشگاه و هر چیزی که ربطی به این زیبایی داره ارزان قیمت باشه. اما نکته ی جالب اینجاست که با تغییر منطقه هر شهر قیمت ها هم متفاوت میشه!!!! برای مثال هزینه ای که شما برای کوتاه کردن موهای خودتون میدین در یک آرایشگاه حوالی جنوب شهر چیزی بین 10 تا20 تومنه، توی مرکز شهر 20 تا40 تومن و توی شمال شهر ممکنه جاهایی را پیدا کنید که 50 تومن یا بالاتر هم برای این کار ازتون میگیرند.

اما دلیل این کار چیه؟؟ خوب اگه از یکی از آرایشگاه ها راجع به این قیمت ها بپرسین به شما میگند که "ما کاری متفاوت، با کیفیت و با محصول متفاوت ارائه میدهیم" حالا قضاوت با شماست که بگید درست میگند یا نه.

موهای بلند میلیونی:

در بین تمام خدمات آرایشگری اکستنش مو محبوبیت خاصی بین خانم ها پیدا کرده است.اما امان از دست این قیمت ها. شما موهای اکستنشن را از شاخه ای 1500 تومن میتونید تهیه کنید تا 5 یا 6 هزار تومن. برای کسایی که موهای کم پشتی دارند هزینه ی اکستنشن تقریبا 300 یا 400 هزار تومن  (که البته با توجه با بلندی و جنس موها متفاوت است) در می آید و اگر همین کار را بخواید در یک آرایشگاه شمال شهر انجام بدید تا یک میلیون تومن هم تغییر میکند.

مش؛ فویلی 12 هزار تومن:

رنگ موهای فصلی و هر چیز دیگری که به مد ربط پیدا میکنه، بازار خیلی داغی بین خانم ها داره و میشه گفت که خانم ها برای این که از همدیگه بهتر باشند حاضرند دست به هر کاری بزنند. یکی از این کار ها مش کردن مو هاست. از فویلی 4 هزار تومن تا فویلی 12 هزار تومن. حالا خودتون حساب کنید که وقتی میرید توی آرایشگاه تا یکم رنگ موهاتون عوض کنید چقدر باید پول بدید. بضی وقتا این هزینه معادل حقوق یک ماه یک کارمنده!!

با وجود اینکه اتحادیه نظارت بر آرایشگاه های زنانه هر سال نرخ قیمت ها را تعیین میکنه اما به وضوح تفاوت  قیمت ها بین آرایشگاه های شمال و جنوب شهر دیده میشه. آرایش موی سر بیشترین تنوع را بین تمامی خدمات آرایشگاه به خودش اختصاص داده.

آرایش عروس:

قبل از اینکه ادامه ی مطلب را براتون بنویسم، باید بهتون بگم که نرخ مصوب برای آرایش عروس 200 هزار تومن اعلام شده. حالا با توجه به این قیمتی که بهتون گفتم شما آرایشگاهی را میشناسید که 200 هزار تومن بابت آرایش عروس بگیره؟؟؟

یکی از سالن های خیلی شیک بالای شهر بابت این سرویس 2میلیون 500 هزار تومن دریافت میکنه. در حالی که یک آرایشگاه دیگه همین کار را با قیمت 1 میلیون تومن انجام میده. این نشون میده که هیچ استاندارد خاصی برای گذاشتن این قیمت ها وجود نداره.

مواظب باشید سرتان کلاه نرود:

اگر مدل موی یکی از دوستانتون را پسندید از او راجع به آرایشگرش بپرسید. مطمئن باشید که اگر جنس و حالت موهای شما برای این مدل خوب باشد، این مدل مو روی صورت شما هم خوب خواهد بود.

حتی اگر به آرایشگاهی که تازه انتخاب کردید مطمئن شدید با یک کار کوچک شروع کنید تا هم از محیط آرایشگاه و مشتریان اونجا با خبر شید و هم وقت بیشتری پیدا کنید که خدمات و آرایشگر خود را از نزدیک ببینید.

به جایی که آرایشگاه هست خیلی توجه نکنید. بهترین خدمات لزوما در یک آراشگاه شمال شهر نیست. اما خوبه که بهترین آرایشگاه را نسبت به بقیه جاها پیدا کنید. و در عین حال پرس و جو راجع به هزینه را فراموش نکنید

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط