قدم به قدم تا داشتن بهترین طراح گل

قدم به قدم تا داشتن بهترین طراح گل

8 قدم تا پیروزی

8 قدم برای پیدا کردن طراح گل مورد علاقتون:

1.       راجع به استایل گل هاتون فکر کنید:

بعضی از طراحان گل توی درست کردن دسته گل های بلند و با شکوه و پر آب و تاب مهارت دارند در حالی که بعضی دیگر دسته گل های کوچیک و مدرن تر را ترجیح میدهند. کمی فکر کنید و ببینید شما کدودم را بیشتر دوست دارید تا گیش کسی بروید که دقیقا از عهده ی کار شما بر بیاید.

2.       نیاز هاتون را مشخص کنید:

گاهی شما فقط به یک نفر احتیاج دارید تا براتون یک دسته گل گل عروس درست کنه یا نهایتا ماشین عروس را گل بزنه. اما اگه احتیاج به کسی دارید که روی میزهای مهمان ها را با گل آرایی زیبا تزیین کنه یا ماشینتون را به طور خیلی خاص گل بزنه حتما به کسی احتیاج دارید که توی این کار مهارت داشته باشه. اگه برای عروسی خود کسی را دارید که مسئول برنامه ریزی عروسی شماست از او کمک بخواهید.

3.       بودجه را در نظر بگیرید:

دکور و گل ها تا حدود 10 درصد از هزینه های عروسی را تشکیل میدهند. پس اگه شما عاشق گل هستید و دوست دارید که توی کوهی از گل ازدواج کنید حتما فصل تابستون یا بهار را انتخاب کنید که هم گل ها متنوع تره و هم قیمتشون ارزون تر میشه.این نکته خیلی مهمه که قبل از اینکه پیش یک طراح گل برید هزینه ی تقریبی ای که در نظر گرفتید را بدانید.

4.       از بقیه نظر بخواید:

شما باید برای گل آرایی عروسی خود کسی را پیدا کنید که قابل اعتماد باشه، توانا باشه و بتونه با هزینه ی شما کنار بیاد. اون همچنین باید نسبت به شنیدن ایده های شما مشتاق باشه و به سلایق شما احترام بگذاره. بهترین راه برای پیدا کردن یک همچنین کسی پرسیدن از بقیه است. از تازه عروس ها سوال کنید یا توی اینترنت بچرخید، مجله های مختلف بخوانید و اگه با یک برنامه ریز عروسی همکاری میکنیداز او سوال کنید.

5.       قرار مصاحبه بگذارید:

طراح گل شما باید کسی باشه که بتونید بهترین تصمیماتو راجع به گل ها بگیره و بدونه که چه چیز هایی در کنار همدیگه خوب میشه. یک قرار ملاقات کوتاه با طراحتون بگزارید . 9 تا 11 ماه قبل که بتونید باهاش صحبت کنید و از خیلی زودتر برنامه ها را تنظیم کنید.

6.       نشون بده، نگو:

کارهای مدرنو دوست داری؟ دوست داری دسته گل کوچیک و رمانتیکی داشته باشی؟ خب طراح گل شما که نمیتونه ذهنوبخونه. پس بجای اینکه همش راجع به مدل ایده آلت باهاش حرف بزنی چند نمونه بهش نشون بده. نمونه ای از دسته گل هایی که دوست داری. رنگ لباس ساقدوش ها و رنگ و مدل لباس عروسی خودت میتونه به طراح گلت این فرصت را بده که بهترین ست را برات درست کنه

7.       انتخاب های نهایی:

یک قرار دیگه با طراح گلتون بگزارید و ازش در مورد گل هایی که انتخاب کرید و یا چیز هایی که میخواید ازش تو گل آرایی استفاده کنید صحبت کنید. اگه با توجه به چیزی که در ذهن دارید و بودجه ای که در نظر گرفته اید ایده های خیلی زیادی برایتان پیش آمده از طراح گل خود بخواهید که که با توجه به اولویت ها این گل ها را برای شما دسته بندی کند و شما آنهایی که بیشتر دوست دارید را کاندید کنید.

8.       انتخاب گل برنده:

با توجه به بودجه و نیازهاتون، بهترین گزینه را انتخاب کنید. اگه نگران هزینه های گل ها هستید راجع به آن با طراح خود صحبت کنید. او حتما برای شما فکری میکند. پس از انتخاب مدل ایده آل وبه تفاهم رسیدن میتونید قرارداد رسمی ببندیدو بهتره که این کار را از 5 تا 6 ماه قبل از عروسی انجام دهید.

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط