صرفه جویی کنید حتی توی مصرف گل های عروسی

صرفه جویی کنید حتی توی مصرف گل های عروسی

کم کردن هزینه های گل

چجوری از هزینه ی گل هامون کم کنیم:

با طراح گل خود صحبت کن:

با او رو راست باش. طراح تو کسیه که قراره برات گل درست کنه پس بهتره که بدونه دقیقا چه قدر میخوای هزینه کنی. بهش ایده بده و راجع به کارهای خلاقانه ای که میتونی انجام بدی صحبت کن. ولی در نهایت انتخاب گل هایی که دوست داری را به اون بسپار چون او از همه بهتر میده با توجه به شرایط تو چه گلی بیشتر مناسب خواهد بود.

گل های فصلی و داخلی را انتخاب کن:

بعضی خانم ها عادت دارند که از هرچیزی یک نمونه ی کم یاب میخواهند، پس اگر دنبال یک گل خاص و کمیاب هستید که فقط در بعضی جاها پیدا میشود باید هزینهی بیشتری بپردازید. به دنبال گل هایی بروید که در فصلی که ازدواج میکنید وجود دارند و یا گل هایی که در تمام فصول پیدا میشوند. مثل گل رز یا ارکیده.

گل های بزرگ را انتخاب کن:

میدونم که گل های ارکیده از رزهای کوچولو بیشتر براتون هزینه میبره اما این قضیه را فراموش نکنید که این گل ها بیشتر به چشم میاد و میتونه یک دسته گل جذاب وسط میز میهمان ها باشه. با طراح گل خود صحبت کنید که چجوری میتونید از گل های بزرگ استفاده کنید. این گل ها با این که قیمت بیشتری دارند اما تعداد کمتری لازم دارید پس میتوانید هم خیلی لوکس باشید و هم زیاد هزینه نکنید.

گل های گرون را انتخاب نکن:

درباره ی گل ها بیشتر مطالعه کن و اونایی را انتخاب کن که شبیه هم هستند اما قیمت مناسب تری دارند. چند تا از گزینه های مورد علاقتو که به رنگ و سبک عروسیت نزدیک ترن را انتخاب کن و اونها را به طراح گلت نشون بده تا برات بهترین دسته گل دنیا را بسازه. اگه از قبل روی گل خاصی تاکید داری ازش بخواه تا اون نوع گل را توی دسته گل عروس ب کار ببره که توی عکس های عروسی واقعا محشر میشه.

از گل ها ایراد نگیر:

هیچ وقت سریع نگید: من از گل های رز زیاد  خوشم نمی آد یا گل های میخک اصلا قشنگ نیستند. شما ممکنه وقتی تنوع زیاد این گل ها را دیدید سوپرایز بشید. از طراح گل خود نمونه های مختلف بخواهید. مطمئن باشید که از قضاوت های اولیه خود پشیمون میشید.

یکی دوتا گل انتخاب کن:

اگه طراح شما با توجه به بودجت دو گزینه را بهت توصیه میکنه، پیشنهاد من به تو اینکه از گل هایی با رنگ متناسب استفاده ککن. مثل گل های رز،ارکیده،نیلوفر،گله های صد تومنی یا گل ادریس. ولی اگه از تعداد گلهایی که میخوای توی دسته گل ها استفاده کنی، کم کنی؛ مطمئنا هزینه ی کمتری هم صرف میکنی.

بازیافت کن:

میتونی از گل هایی که تی مراس عروسیت استفاد ه میشه استفاد ه ی مجدد بکنی. مثلا دسته گل های ساقدوش هخا میتونه یک رنگی به میز کیکت بده. یا گل هایی که برای تزیینات استفاده شده حالا میتونه میز شام را تزیین کنه. از کل هاتون استفاده ی مجدد کنید. اینجوری دیگه مجبور نیستی که برای هر کدوم از موارد بالا گل های جدا تهیه کنی.

بیشتر از سبز استفاد ه کن:

استفاده از برگ ها و تزییان سبز دیگه توی گل آراییتون نه تنها از زیبایی گل ها کم نمیکنه بلکه میتونه به تنهایی یک سبک منحصر به فرد باشه. دسته گل های ساقدوش ها را سبز در نظر بگیر. توی تزیینات میز میهمان ها از برگ ها و گیاهای دیگه مثل سرخس استفاده کن که هزینه ی آنچنانی هم ندارند.

گزینه های بدون گل هم در نظر بگیر:

میخواید هم کمی سنتی باشید و هم خیلی خلاق؟؟؟ بعضی از عروس ها به تازگی به جای دسته گا عروس از وسایلی مثل یک تسبیح خانوادگی، یا کتاب مقدس به همراه یک شاخه گل استفاده میکنند. هم خیلی شیکه و هم خیلی زیبا. میتونید توی دکور عروسی هم به جای فقط گل از گزینه هایی مثل فانوس یا شمعدان استفاده کنید.

 

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط