انتخاب گل احتیاج به کمی زمان و سلیقه داره

انتخاب گل احتیاج به کمی زمان و سلیقه داره

نکات کلیدی برای انتخاب گل

نکات کلیدی برای انتخاب گل:

انتخاب گل یکی از مهیج ترین قسمت های برنامه ریزی برای عروسی است. ولی احتیاج به زمان داره. یعنی شما نمیتونید به سادگی گل مورد نظرتون را انتخاب کنید و از طراح گل تون بخواید که اون را با رنگ تم عروسی شما هماهنگ کنه. برای اینکه بدونید چه چیز هایی سرعت شما را توی انتخاب گل سریع تر میکنه به این نکات توجه کنید:

اول از همه تحقیقات کامل:

قبل از هر کاری به این فکر کنید که چه چیز هایی را دوست دارید و چه چز هایی را دوست ندارید. بعد به سراغ گل فروش بروید. شما دو چیز را باید بدانید: اول از همه اسم و نوع گل ها مثلا چه مدل دسته گلی با چه رنگ ها و چه گل هایی و دوم قرار داد و بقیه جزئیات.

مکان عروسی روی گل ها تاثیر می گزاره:

شما با توجه به جایی که انتخاب میکنید نحوه ی گل آرایی مختلفی را احتیاج درید. برای مثال اگه توی یک باغ عروسی میگیرید، با توجه به اون همه درخت و گل بهتره که از گل های کمتر روی میزاتون استفاده کنید تا شیک تر به نظر برسه. برعکس اگه توی تالار عروسی میگیرید،از گل آرایی بیشتری استفاده کنید تا جلوه مراسم را چند برابر کند.

طراحان گل با هم یکی نیستند:

شما باید وضعیت خود را برسی کنید. اگر به دنبال کسی هستید که علاوه بر تهیه گل ها،باید آنها را بچنید و تززین کند باید یک طراح گل خوب پیدا کنید. اما اگر برای خود یک طراح دارید، یک گلفروش ساده برای شما کفایت میکند.

شما احتیاج به تصویر سازی دارید:

همیشه نشان دادن بهتر از گفتن عمل میکنه. از پارچه ای که برای لباس ساقدوش ها استفاده میکنید کمی به طراحتان بدهید، همچنین عکسی از لباس عروس خود داشته باشید تا دسته گلی برازنده برایتان دست کند. اینکه شما تصاویری از دسته گل های مورد علاقه اتان داشته باشید خوب است ولی توقع دسته گلی عینا شبیه آن را نداشته باشید. طراحان گل به نوعی هنرمند هستند و دوست دارند چیزی را خلق کنند که در نوع خود بی نظیر باشد. پس از سبک مورد علاقه اتان با او حرف بزنید ولی کمی انعطاف پذیر باشید.

گل های خود را درست انتخاب کنید:

بعضی گل ها مربوط به فصل خاصی هستند، پس قبل از اینکه عاشق یکی از آنها شوید به فصلشان دقت کنید.همچنی خیلی از گل ها به نوعی شبیه هم هستند. این کار شما را آسان میکند، چراکه میتوانید از گل های شبیه به هم اما ارزان تر استفاده کنید. و نکته ی دیگر این که با طراح گل خود راجع به نوع چیدمان گل صحبت کنید. بعضی دسته گل ها مخصوص عروسی های کلاسیک،بعضیرمانتیک و بعضی دیگر مدرن هستند.

سایز مناسب را انتخاب کنید:

اصلا مهم نیست که چه سبک عروسی دارید اگه دسته گلتان با سایز اندام شما تناسب نداشته باشد،هیچ زیبایی ندارد. اگر ریز اندام هستید اجازه ندهید دسته گل تمام لباس شما را بپوشاند. و به یاد داشته باشید که از دسته گل های خیلی سنگین یا بو د ار استفاده نکنید. چون شما را به عطسه می اندازد.

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط