مراسم پاتختی و آیین های مربوط به آن

مراسم پاتختی و آیین های مربوط به آن

پاتختی

پاتختی

روز عروسی که نزدیک می شود یکی از دغدغه ها و نگرانی های عروس خانم ها خوب برگزار شدن مراسم ازدواج است و یکی از این دغدغه های مهم هم مربوط به مراسم پاتختی است.

پاتختی از مجالسی پس از مراسم عروسی است که در بسیاری موارد بلافاصله بعد از شب عروسی و در اولین صبح برگزار می‌شود که با شرکت نزدیکان عروس و داماد همراه می‌باشد.این مراسم بسته به فصل برگزاری میتونه از ساعت 4 تا حدود 7 باشه.

پاتختی جشنی است که روز بعد از عروسی می‌گیرند و عروس را بر تخت «صندلی» می نشانند و دوستان و کسان عروس و داماد برای آنها هدیه می‌برند.

خیلی از خانم ها و خانواده ها دیگه پاتختی نمیگیرند و به نظر میاد که این مراسم کم کم از دور داره خارج میشه. با این حال خیلی ها هم هستند که هنوز این مراسم را برگزار میکنند و از اون لذت میبرند. این مراسم احتیاج به دعوت رسمی نداره و هر کسی که دوست داره روزه بعد از عروسی به خانه ی عروس و داماد میرود.

توصیه من به مهمون های عزیزی که میخوان به پاتختی برن اینکه به جای بردن کادو های دست و پا گیر برای عروس داماد سکه یا پول ببرند. اینجوری نو عروس و تازه داماد با توجه به نیازاشون از این مبلغ استفاده میکنند و شما را دعا میکنند.

 

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط