مراسم پاتختی و آیین های مربوط به آن

مراسم پاتختی و آیین های مربوط به آن

پاتختی

پاتختی

روز عروسی که نزدیک می شود یکی از دغدغه ها و نگرانی های عروس خانم ها خوب برگزار شدن مراسم ازدواج است و یکی از این دغدغه های مهم هم مربوط به مراسم پاتختی است.

پاتختی از مجالسی پس از مراسم عروسی است که در بسیاری موارد بلافاصله بعد از شب عروسی و در اولین صبح برگزار می‌شود که با شرکت نزدیکان عروس و داماد همراه می‌باشد.این مراسم بسته به فصل برگزاری میتونه از ساعت 4 تا حدود 7 باشه.

پاتختی جشنی است که روز بعد از عروسی می‌گیرند و عروس را بر تخت «صندلی» می نشانند و دوستان و کسان عروس و داماد برای آنها هدیه می‌برند.

خیلی از خانم ها و خانواده ها دیگه پاتختی نمیگیرند و به نظر میاد که این مراسم کم کم از دور داره خارج میشه. با این حال خیلی ها هم هستند که هنوز این مراسم را برگزار میکنند و از اون لذت میبرند. این مراسم احتیاج به دعوت رسمی نداره و هر کسی که دوست داره روزه بعد از عروسی به خانه ی عروس و داماد میرود.

توصیه من به مهمون های عزیزی که میخوان به پاتختی برن اینکه به جای بردن کادو های دست و پا گیر برای عروس داماد سکه یا پول ببرند. اینجوری نو عروس و تازه داماد با توجه به نیازاشون از این مبلغ استفاده میکنند و شما را دعا میکنند.

 

*
امتیاز دهید :*

مقالات مرتبط

 1. جشنامه
 2. جشن عروسی من

مقالات پربازدید

محبوب ترین ها

 1. آموزش آرایش برای برجسته شدن لب ها
  آموزش آرایش برای برجسته شدن لب ها
  چگونه لب های نازک را برجسته تر کنیم -آموزش تصویری آرایشِ لب
 2. 4 راه برای درمان سریع تبخال لب در خانه
  4 راه برای درمان سریع تبخال لب در خانه
  مبتلایان به تبخال...ازاین کابوس راحت شوید