عروس و داماد روی کمک شما حساب کردن

عروس و داماد روی کمک شما حساب کردن

وظایف یک ساقدوش خوب

ساقدوش های عروس قبل از عروسی وظایف خیلی زیادی دارند مثل برنامه ریزی برای پاتختی،خرید عروس،کمک کردن توی مسائل برگزاری عروسی و خیلی چیزهای دیگه. اما این مسئولیت ها و وظایف توی روز عروسی هم ادامه پیدا میکنه. به 10 تا از مهم ترین مسئولیت های ساقدوش ها توجه کنید:

کمک به حفظ برنامه:

اصولا مسئول برنامه ریزی عروسی موظف است که کاری کند که همه چیز طبق برنامه جلو بره، اما برای احتیاط بهتره که یک کپی از این برنامه ریزی دست ساقدوش باشه تا در صورت لزوم بتونه به عروس و دوماد کمک کنه تا به بقیه برنامه هاشون برسند.

حفظ آرامش:

توی عروسی ممکنه اتفاقاتی بیوفته که باعث عصبی شدن عروس یا هر کس دیگه ای بشه. یک ساقدوش خوب همیشه باید آرامش خودش را حفظ کنه و توی مواقعی که لازمه همه چیز آروم کنه. حتی اگه آروم کردن وضعیت یعنی گفتن یک جک،رقصیدن یا گوش دادن به حرف های عروس باشه. شما عزیزترین دوست عروس هستید و باید بدونید که چطوری آروم میشه.

نگه داشتن وسایل ضروری:

حتی اگه عروس خانم یک ساک پر از وسایل ضروری مثل: تلفن همراه، رژلب و نخ دندون همراه خودش داشته باشه، نمیتونه توی کل مدت عروسی اونارا حمل کنه یا حواسش بهش باشه. وظیفه ی ساقدوش هاست که هر چیزی را که عروس لازم داشت ،هر موقع که لازم داشت بهش بدن.

آینه ی شخصی:

یکی از نشونه های دوست خوب اینکه وقتی چیزی لای دندونات گیر کرده سریع می کشدت یک گوشه و بهت میگه. یکی از وظایف ساقدوشا اینکه چیزایی که شما نمیبینید را بهتون گوش زد کنند. حالا این چیزی ها میتونه جای رژلب روی گونه، لباس کج و کوله یا موهای وز وزی باشه. مطمئن باش که اونم یک روزی برای شما همین کار را میکنه.

کمک به عروس برای دستشویی رفتن:

باید اعتراف کنیم که رفتن به سرویس بهداشتی با اون همه پف لباس کار خیلی خیلی سختیه. این کار احتیاج به کمک یک یا دو تا از ساقدوش ها داره.

منشی عروس:

در طول مدت عروسی خیلی ها میخواهند با عروس و داماد عکس بگیرند و صحبت کنند. تمام تمرکز عروس باید روی همسرش و مهمان ها باشد و اگر کسی دیگه ای سوال یا کاری داشت ساقدوش ها باید او را راهنمایی کنند.

مهمون های فعال:

هم ساقدوش های عروس و هم ساقدوش های داماد باید کاری کنند که به قول معروف عروسی گرم شود و به همه خوش بگذره. یعنی موقع رقص و شادی باید پایه ی ثابت شادی کردن باشند و موقع شام باید مثل مهمونای خوب از همه چی بخورند. خلاصه اینکه به عروس و داماد قوت قلب بدهند.

مسئولیت غذا رسانی:

عروس خانم ها در روز عروسیشان به قدری مشغله دارند که غذا خوردن آخرین کاریست که انجام میدهند. اما ساقدوش ها باید مطمئن بشند که عروس با شکم گرسنه وارد عروسی خودش نمیشه. باید هر چند وقت یک بار چیزی برای خوردن به او بدهند و از همه مهم تر، مطمئن شوند که او از کیک عروسی خوشمزه اش می خورد.

شمارش کادو ها:

یکی از کارهایی که ساقدوش ها باید انجام بدن اینکه حواسشون به کسایی که برای عروس و دوماد کادو میارند باشه. بهتره که خود عروس این وظیفه را به کسی بسپاره و اگر کادویی دریافت کرد به اون بده تا براش توی جای مطمئنی نگه داری کنه و کلا موظب کادو ها باشه.

آخرین کسی که خونه میره:

بعد از یک شب پر از فعالیت طبیعیه خسته باشید و دوست داشته باشید که به خونه برید. اما سعی کنید تا آخر مهمونی حضور داشته باشید تا تمام کارهایی که ممکنه پیش بیاد را زیر نظر داشته باشید.

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط