این اصول را برای تولد فرزند یک سالتون رعایت کنید

این اصول را برای تولد فرزند یک سالتون رعایت کنید

5 نکته ی کلیدی برای برگزاری اولین تولد

کوچولوی دلبندتان داره یک ساله میشه و میدونم که شما از این قضیه خیلی خوشحال هستید و دوست دارید که این مناسبت را جشن بگیرید. از اون جایی که مهمونای کوچولوی شما آبمیوه را بیشتر از چای یا قهوه دوست دارند، بهتره که یکم بیشتر به فکر کوچولوها باشید و با یک برنامه ریزی خوب کاری کنید که بهشون خوش بگذره.

زمان بندی، کلیده یک مهمونیه خوبه:

من میدونم که شما برای تولد یک سالگی فرزندتون از موقع حمام زایمانش برنامه ریزی کردید، ولی چیزی که باید در نظر داشته باشید اینه که اگه دوست دارید که کوچولوتون توی تولد خودش سرحال و خوشحال باشه باید زمان تولد را جوری تنظیم کنید که دور و بر ساعت خوابش باشه.

بهتره که تولد از نیم ساعت بعد از خواب بعد از ظهر فرزندتون شروع بشه. اینجوری قبل از اینکه مهموناتون برسن میتونید، فرزندتون را حاضر کنید. او تمام مدت خوشحال خواهد بود.

نکته ی دیگه اینکه اگه برای بازی بچه ها برنامه ای در نظر گرفتید، اون را برای یک ساعت بعد از بیدار شدن کوچولو بگذارید. از اون جایی که اکثر مهمون های شما پوشک میپوشند، این روش کمکتون میکنه تا همه ی مامانا بتونند پوشک بچه ها را عوض کنند و برای بازی آماده باشند.

لیست مهمونا را عاقلانه انتخاب کنید:

منظورم این نیست که یک نگهبان بگذارید دم در و ازش بخواید که فقط کسانی را که دعوت نامه دارند راه بدهد. و منظورم این نیست که یک لیست داشته باشید که بدونید کیا را باید دعوت کنید (البته ایده ی خیلی خوبیه اگه بدونید). شما باید آماری داشته باشید از کسانی که دوست دارید دعوت کنید و با توجه به اندازه ی مهمونیتون اون ها را دعوت کنید.

در نظر داشته باشید که بعضی از بچه ها ذاتا آروم هستند و فقط دوست دارند با اسباب بازیا ی خودشون بازی کنند در حالی که بقیه دوست دارند با بقیه بچه ها دوست شوند و باهم بازی کنند.

اگه کوچولوی شما از شلوغی خوشش نمیاد یک مهمونی خودمونی بگیری که اون احساس راحتی کنه.

هیچ ایرادی نداره اگه تولد توی خونه برگزار بشه:

به نظر من با اینکه تولد یک سالگی خیلی موضوع مهمیه ولی به راحتی میشه اون را توی خونه برگزار کرد. اینجوری هم میتونید بازی های مورد علاقتون را انجام بدید و هم میتونید غذایی را که دوست دارید سرو کنید و از همه مهم تر کوچولوی شما با دیدن اون همه چهره ی جدید توی مکان آشنایی که ،توش بزرگ میشه احساس امنیت بیشتری میکنه.

بهتره این نکته را هم فراموش نکنیم که برگزاری تولد توی خونه هزینه ی کمتری هم داره. ولی اگر به هر دلیلی نمیتوانید از خونتون استفاده کنید، فرزندتون و مهمونا را جایی ببرید که از دیدنش لذت میبرن مثل پارک یا باغ وحش.

تمی را انتخاب کنید که کوچولو دوست داره:

انتخاب یک تم، برنامه ریزی شما را خیلی راحت تر میکنه. از کارت دعوت تا دکوراسیون را با یک تم مشخص انتخاب کنید و اجازه بدید حال و هوای مهمونی به شکل جذابی خاص باشه.

به جای چیزای فرعی به اصل موضوع توجه کنید:

بعضی از والدین برای تولد برای اولین تولد فرزندشون انواع و اقسام کار ها از آتیش بازی گرفته تا آوردن شخصیت ها کارتونی، را انجام میدن. جالبه بدونید که تنها چیز هایی که بچه ها از تولد یک سالگیشون یادشون میمونه همون عکس هایی هستند که بعدا میبینند.زیاد سخت نگیرید و کاری را بکنید که همه دوست دارند

غذا هم جزو مواردی که اکثر مادرا در پختن اون زیاده روی میکنند. مهمون های شما کوچولو هایی هستند که اکثرا دور و بر یک سال سن دارند . غذا ی مناسب و به اندازه ی مناسب بپزید.

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط