کلید زیبایی،هماهنگی آرایش با رنگ مو

کلید زیبایی،هماهنگی آرایش با رنگ مو

رنگ مو

توصیه هایی درباره ی هماهنگی آرایش صورت عروس با رنگ مو

نمی‌دانید چه رنگهایی را برای آرایش عروسیتان انتخاب کنید؟ به رنگ موهای خود نگاه کنید. تصور کنید رنگ موهای شما خرمایی است ولی همیشه آرزو داشتید در روز عروسی‌تان مانند پرنسس‌های مو طلایی باشید. بنابراین پیش آرایشگرتان می‌روید و از او می‌خواهید موهای شما را به رنگ طلایی روشن در آورد. ولی حالا باید رنگ آرایش خود را نیز عوض کنید زیرا رنگ موی متفاوت، بالطبع رنگ آرایش ویژه خود را می طلبد.

برای اینکه با ظاهر جدید خود زیباتر به نظر برسید، توصیه های زیر را به دقت مطالعه کنید:

اگر موهای شما بلوند است...

رنگ صورتی ملایم با موهای روشن و طلایی بسیار زیبا به نظر می رسد، پس این رنگ را روی گونه ها و لب های خود به کار ببرید. سعی کنید در مجموع از رنگ های ملایم استفاده کنید، مثلاً برای سایه چشم می توانید از رنگهای قهوه ای روشن ویا استخوانی استفاده کنید. طیف های رنگی صورتی و گل‌بهی نیز با این رنگ مو بسیار دیدنی خواهد بود.

اگر موهای شما خرمایی رنگ است...

برای آرایش صورتتان از رنگهای روشن تا قرمز ملایم، ویا قهوه ای استفاده کنید. در صورتی که چشمهای شما تیره رنگ است آنها را با سایه هایی به رنگ ارغوانی یا سبز زمردی و خط چشم های زغالی، دودی تر و تیره تر نشان دهید.

اگر موهای شما قرمز رنگ است...

برای گونه‌ها، رژ گونه صورتی مات و یا نارنجی مایل به زرد، برای مژه‌ها از ریمل قهوه‌ای و برای چشم‌ها از سایه‌هایی به رنگ شتری و یا قهوه ای استفاده کنید. اگر چشم‌های شما سبز است با استفاده از خط چشم قهوه‌ای آنها را سبزتر نشان دهید.

اگر موهای شما قهوه ای تیره یا مشکی است...

به کار بردن رنگ‌های تیره‌ای مثل شاه توتی، قرمز شرابی و قرمز روی لب بسیار مناسب خواهد بود. اگر پوست صورتتان روشن است از خط چشم‌های قهوه‌ای ملایم یا خاکستری استفاده کنید، سپس به مژه‌ها ریمل مشکی بزنید و در نهایت زیر ابرو سایه سفید و براق بزنید.

اگر موهای شما خاکستری رنگ است...

رنگ خاکستری صورت شما را بی روح و بی رنگ نشان می‌دهد. از رژلب قهوه‌ای استفاده نکنید و بجای آن رنگ‌هایی مثل صورتی، گل‌بهی، نارنجی مایل به زرد و هلویی به کار ببرید. برای رژگونه، رنگهای روشن به کار ببرید. اگر چشم‌هایتان تیره است سایه‌هایی با طیف رنگی خاکستری و یا قهوه ای استفاده کنید و در صورتی که چشم‌هایتان روشن است از سایه سه‌تایی به رنگهای خاکستری، آبی مایل به خاکستری و آبی تیره استفاده کنید.

از به کاربردن سایه تک رنگ آبی خودداری کنید زیرا شما را مسن‌تر نشان خواهد داد.

   

 

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط