انتخاب رنگ لباس عروس با توجه به رنگ پوست شما

انتخاب رنگ لباس عروس با توجه به رنگ پوست شما

لباس عروس متناسب با رنگ پوست

انتخاب رنگ لباس نامزدی و عروس

در مورد رنگ لباس عروس باید گفت هرگاه صحبت از لباس عروس به میان می آید آن را به رنگ سفید تجسم می کنیم . اما بهتر است خیلی هم به این قانون نانوشته در رابطه با رنگ لباس عروس اکتفا نکنید چراکه اگر سری به مزون های لباس عروس بزنید ، حتما" نمونه های رنگی لباس های عروس را خواهید دید و اینجاست که ممکن است ترجیح دهید لباس عروسی کرم رنگ ، نباتی و یا حتی بژ سفارش دهید . در مورد تناسب رنگ لباس عروس با پوست شما نیز فرقی نمی کند پوست شما تیره ، روشن و یا میان این دو باشد ، چراکه در هر صورت با توجه به موارد زیر خواهید توانست رنگ مناسبی برای لباس خود انتخاب نمایید .

و اما در رابطه ی با لباس نامزدی نیز بهتر است رنگی را انتخاب کنید که ضمن اینکه دوستش دارید ، در تناسب کامل با رنگ پوست شما نیز باشد .  
رنگ پوست تیره
افراد تیره پوست معمولاً دارای چشمان و موهای مشكی و یا قهوه‌ای تیره می‌باشند كه دراین صورت باید لباسی را انتخاب كنند كه با رنگ‌ پوستشان  در تضاد باشد . چراکه این تضاد ، چهره را از یكنواختی خارج کرده و باعث جذابیت بیشتر می‌ شود .
بنابراین رنگ های مناسب برای افراد این گروه عبارتند از :
صورتی ، سفید ، خاكی ، آبی ملایم ، طوسی روشن
و رنگ های نامناسب این گروه :
مشكی ، قهوه‌ای تیره ، فیروزه‌ای ، سبزیشمی ، قرمز تیره
اگر جزو این دسته افراد هستید ، از پوشیدن لباس هایی با رنگهای گرم و تیره خودداری كنید . اگرچه رنگ های مشكی و آبی تیره به عنوان لباس رسمی كار شناخته شده اند ،  اما نمی‌توان به طور كامل آنها را كنار گذاشت . لذا سعی كنید بكارگیری آنها را به حداقل رسانده و فقط در صورت لزوم از آنها استفاده نمایید .

رنگ پوست معمولی (بین تیره و روشن)
افرادی با پوست معمولی ، می‌توانند  تقریبا" از هر رنگ لباسی استفاده كنند . چرا كه تقریبا"هر دو رنگ روشن و تیره به نوعی با پوستشان در تضاد خواهند بود . در این شرایط ، بهتر است پیراهن جشن نامزدی یا حنابندان هماهنگ با رنگ چشم انتخاب شود . 
رنگ های مناسب برای این گروه عبارتند از :
بژ ، آبی ، سرمه‌ای ، گندمی ، مشكی ، صورتی
و رنگ های نامناسب این گروه :
مغز پسته‌ای ، بنفش ، قهوه‌ای تیره ، قرمز
تنها رنگ‌هایی كه در این گروه اکیدا" توصیه نمی شوند ، رنگ های نزدیك به رنگ پوستشان می باشد . برای مثال اگر رنگ پوست شما زیتونی است ، از پوشیدن لباس های زیتونی و یا قهوه ای خودداری نمایید.
رنگ پوست روشن :
این افراد معمولاً موهایی بلوند و روشن داشته و رنگ چشم آنها نیز احتمالا" سبز ، آبی ، طوسی و یا قهوه‌ای روشن است . برای این افراد نیزرنگی مناسب است که با رنگ پوستشان در تضاد باشد .
رنگهای مناسب برای این گروه عبارتند از :
آبی ملایم ، قهوه‌ای ، بژ ، آبی سیر‌، نباتی ، کرم
و رنگ های نامناسب این گروه :
قرمز ، صورتی ، نارنجی ، زرد ،‌ارغوانی
و توصیه ی آخر به افرادی که پوست روشنی دارند ، استفاده از رنگ های سرد می باشد .

به طور كلی توصیه می شود در تمام گروه های یاد شده با ایجاد تضاد میان رنگ لباس و رنگ پوست ، به چهره جذابیت بیشتری بخشید .

نظرات شما ،مارا در ارائه بهتر یاری می دهد

 

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط