طراحان ایرانی

طراحان ایرانی

مهدیه کیانی

ثقثق

مهدیه کیانی طراح لباس برند «ماهیدا» می‌گوید امسال بالا رفتن قیمت ارز باعث شد، استقبال از لباس تولید ایران بیشتر شود. او می‌گوید سعی کرده در برخی طرح‌هایش از لباس سنتی آفریقا یا ژاپن الهام بگیرد.

یبلیبل

مهدیه کیانی می‌گوید با وجود آن‌که در کنکور سراسری ایران رتبه ۴۲ را به‌دست آورده و حق انتخاب رشته‌های متنوع دانشگاهی را داشته است، ترجیح داده علاقه خود یعنی طراحی لباس را دنبال کند. او در رشته طراحی لباس در ایران تحصیل کرده است.

سییس

به گفته مهدیه کیانی نوع لباس بیش از گذشته در ایران اهمیت پیدا کرده است.

یبلیب

در سال‌های گذشته برندهای مختلفی از لباس‌های زنانه و مردانه در ایران به‌وجود آمده‌ است.

سیبسی

مهدیه کیانی می‌گوید سعی کرده در طراحی لباس‌هایش از طراحان بزرگ دنیا الهام بگیرم. او می‌افزاید: «سعی می‌کنم کمی از طراحان بزرگ الهام بگیرم. مثل این که چه رنگ‌هایی را استفاده می‌کنند یا امسال به چه چیزی بیشتر توجه کرده‌اند. با توجه به این‌که حوزه‌ آن‌ها بیشتر لباس است و حوزه‌ی ما بیشتر مانتوست، تغییراتی که لازم است را انجام می‌دهیم».

سیبسی

به گفته مهدیه کیانی امسال نیز بسیاری از طراحان لباس دنیا از رنگ نارنجی استفاده کرده‌اند. او می‌گوید: «امسال هم خیلی رنگین مد است. مثلا اینجا از طرح‌هایی که تکه تکه است خیلی استفاده می‌کنند».

سیبسیب

مهدیه کیانی: «امسال هم طرح‌هایی که خیلی از طراحان بزرگ دنیا زده‌اند، هم‌چون پارسال از رنگ نارنجی استفاده کرده‌اند. ما هم پارسال از رنگ نارنجی در طرح‌هایمان استفاده کردیم به همراه سبز و آبی روشن».

یبیسب

مهدیه کیانی از علاقه‌اش به الهام گرفتن از لباس سایر ملل مثل لباس ژاپنی یا لباس سنتی آفریقایی در طراحی لباس می‌گوید.

یبلثق

این برند در حال حاضر تنها لباس زنانه طراحی و تولید می‌کند. مهدیه کیانی می‌گوید: «می‌خواستم وارد لباس مردانه هم بشویم، اما فعلا هنوز نتوانسته‌ایم. ترجیح دادم که فعلا انجام ندهم و در حوزه‌ی لباس زنانه بمانم».

سیبی

به گفته طراح این برند، اکثر پارچه‌های موجود در بازار ایران وارداتی هستند و اکثرا از کشور هند وارد شده‌اند. مهدیه کیانی ادامه می‌دهد: «من هم مجبورم از پارچه‌های بازار استفاده کنم و به جای دیگری دسترسی ندارم. البته اگر مسافرت بروم، با خودم پارچه می‌آورم ولی اگر به مسافرت نروم، باید از همین پارچه‌هایی که این‌جا موجود است استفاده کنم. ما هم نمی‌توانیم بگوییم پارچه‌ای را که دوست داریم برای‌مان ببافند».

سیبثق

طراح برند ««ماهیدا» ادامه می‌‌دهد مخاطبان لباس‌هایش گروه سنی بین ۲۰ تا ۴۰ ساله است. او می‌گوید در طرح‌ لباس‌هایش نوآوری می‌کند تا طرح‌ها جدید باشد اما در مورد رنگ مجبور است برخی مواقع نرمش به خرج دهد و به علاقه بازار هم توجه کند.

سیبسی

به گفته طراح برند ««ماهیدا» استقبال زنان ایرانی از رنگ‌های محتاط بیشتر است. او می‌گوید: «خیلی‌ها هستند که مثلا رنگ‌های جیغ هم‌‌چون قرمز یا زرد می‌پوشند ولی تعدادشان کم است. فرضا ۸۰ درصد خانم‌ها سمت یک کار کرم ‌ـ قهوه‌ای می‌روند».

سیب

مهدیه کیانی درباره لزوم توجه طراح لباس به بازار ادامه می‌دهد: « فرضا من می‌دانم که اکثر دخترهای کشور ما خیلی قد بلند نیستند. پس مجبورم طوری طرح بزنم که خیلی برای آدم‌های قد بلند نباشد یا یکسری چیزهای ظاهری‌شان را در نظر بگیرم. فرضا باید رنگ و روی‌شان، قد و قامت‌شان یا هیکل‌های‌شان را در نظر بگیرم».

سیبصث

نمایی از مهدیه کیانی طراح لباس برند «ماهیدا»

 

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط