اینبار محاسن جراحی بینی

اینبار محاسن جراحی بینی

جراحی بینی

در گذشته جراحی پلاستیک بینی محدود به کوچک کردن و جمع کردن بینی بود  که کوچک وسر بالا و قوس دار و اصطلاحاً عروسکی باشد امّـــا امروزه علم جراحی پلاستیک بینی فقط محدود به کوچک کردن بینی نیست بلکه در این روش جراح ضمن اینکه قسمت هایی از بینی را برداشته و کوچک می کند ممکن است قسمت های دیگری را تقویت کند تا به عملکرد اصلی آن که همان تنفس است آسیبی وارد نشده باشد.

جراحی بینی میتواند به دو روش باز و بسته باشد. تنها مزیت روش جراحی بسته بینی عدم وجود برش در پره وسط بینی است ولی دقت و نتیجه عمل جراحی بینی با روش باز بیشتر است.

زمان مناسب یرای انجام جراحی زیبایی بینی هنگامی است که رشد فرد کامل شده باشد.سن تقریبی تکامل رشد صورت در افراد بطور متوسط 18 سالگی است.

امروزه تعداد قابل توجهي از متقاضيان جراحی بینی افراد بالاي 40 سال هستند . بسياري از آنها اظهار مي كنند كه در زندگيشان از شكل بيني خودشان رضايت نداشته اند ودرنهايت براي جراحی بینی  مراجعه كرده اند . چنانچه وضعيت عمومي وسلامتي فرد خوب باشد هيچ وقت براي جراحی بینی دير نيست

یکی از نگرانی های افراد در جراحی بینی کاهش حس بویایی است، پایانه های اعصاب بویایی در سقف حفرۀ داخل بینی قرار گرفته اند. این ناحیه در طی عمل زیبایی بینی معمولاً دستکاری نمی شود بنابراین احتمال آسیب دیدن حس بویایی بعد از عمل جراحی وجود ندارد.

اگر بینی مشکل عمده ای نداشته باشد و فقط یک قوز و مختصری افتادگی زیبایی اش را تحت تأثیر قرار داده، عمل در حد یک ساعت انجام می شود. اما بینی هایی که قبلاً جراحی شده اند و در جراحی قبلی آسیب دیده اند و نیاز به پیوند غضروفی دارند، ممکن است حتی تا سه ساعت به طول بیانجامد. بینی های گوشتی نسبت به بینی های غضروفی، زمان بیشتری نیاز دارند و ممکن است تا 2 ساعت به طول بیانجامد. بنابراین می توان گفت عمل جراحی زیبایی بینی بین 1 تا 3 ساعت به طول می انجامد.

نکات لازم بعد از عمل جراحی بینی

رزیم غذایی پس از جراحی بینی  در ابتدا به صورت مایعات و از روز بعد معمولی میشود. به مدت 2 هفته از مصرف خوردنیهایی که مستلزم حرکت زیاد لبها باشد (مثل سیب )پرهیز نمائید.

 سر شما در زمان استراحت پس از جراحی بینی  باید کمی بالا تر از بدن باشد.

 کمپرس سرد (کیسه حاوی یخ) روی چشمها به مدت 48 ساعت پس از جراحی بینی باعث کاهش ورم خواهد شد. میزان ورم در ظرف 72 ساعت به حداکثر می رسد.

 گچ بعد از 10-7 روزپس از جراحی بینی  برداشته میشود. در طی این مدت می توانید بدون خیس شدن گچ استحمام کنید.

داخل بینی را می توانید با گوش پاک کن به آرامی تمیز کنید.

 بعد از بر داشتن گچ تغییرات عمده مشهود است ولی تغییرات تدریجی در طی 12-6 ماه پس از جراحی بینی کامل میشود.

 بعد از برداشتن گچ تا 3 هفته از عینک استفاده نکنید.

به مدت 8 هفته بعد از جراحی از چسب 24 ساعته استفاده می کنیم و بعد از آن از چسب شبانه هنگام خواب به مدت حدود 2 ماه استفاده خواهیم کرد.

اگر شاغل هستید بهتر است به مدت یک تا دو هفته در منزل استراحت کنید.

 

 

دیدگاه

    کسی که ابریزش بینی داشته باشد مادرزادی

    پاسخ
*


* ارسال

مقالات مرتبط