دنیای یخی هاربین چین

دنیای یخی هاربین چین

جشنواره برف و یخ

 سه جشنواره‌ یخی مهم دنیا فستیوال‌ برفی ساپورو ژاپن، کارناوال زمستانی هاربین چین و کارناوال زمستانی کبک کانادا است که سالانه هزاران نفر از مردم سراسر جهان را با نمایش آثار هنری شگفت انگیز ساخته شده از برف و یخ، به خود جذب می‌کند.

فستیوال دنیای یخی هاربین چین

فستیوال سالانه دنیای یخی هاربین در سال 1985 پایه گذاری و هر ساله در ماه ژانویه شروع شده و به مدت یک ماه ادامه دارد. این فستیوال، یکی از بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین فستیوال‌های آثار هنری یخی چین شمرده می‌شود .شهر سرد هاربین در شمال‌شرقی چین که دمای آن در ماه‌های سرد زمستان به 30- درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد، امسال میزبان بیست و هشتمین جشنواره سالانه مجسمه‌های یخی و برفی بود.ساختمان‌های عظیم یخی همراه با مجسمه‌های بزرگ برفی، کنده‌کاری‌های روی برف، فانوس‌های یخی، نمایش آتش‌بازی و تفریحات برفی؛ هاربین را امسال به یکی از مراکز معروف زمستانی تبدیل کرده است.در طول فستیوال امسال، نمایشگاه مجسمه‌های برفی، میهمانی باغ فانوس یخی، مسابقه اسکی، مسابقه فوتبال روی برف، رقابت‌های اسکیت، مسابقات رالی روی یخ، اجرای تئاتر و مذاکرات اقتصادی و تجاری برپا بود.

غععغ

خنخن

غعل

غعغ

تهت

اتا

خنن

فستیوال‌ برفی ساپورو ژاپن

این جشن یکی از بزرگترین جشن های ژاپنی به حساب می آید.سالانه حدود 2000 نفر از این جشن دیدن می کنند. در این جشن تیم های مختلف با ساختن مجسمه های برفی با یکدیگر رقابت می کنند. این جشن از سال 1974 جنبه جهانی پیدا کرد.

معمولا هر سال در مجموع 400 مجسمه برفی درست می شود که می تواند  یک بنا و یا یک فرد مشهور باشد. تیم های شرکت کننده در این فستیوال از یک ماه قبل به این محل می آیند و شروع به ساختن و تمرین می کنند تا مجسمه آنها در روز آغاز جشن کامل شده باشد.

آغاز این جشن به سال 1950 باز می گردد زمانی که چند دانش آموز دبیرستانی در پارک اودوری 6 مجسمه برفی ساختند. از سال بعد مردم هر سال به صورت خود جوش به این پارک آمده و شروع به ساختن مجسمه می کردند.

غع

عع

عععه

تننت

عاعتا

کارناوال زمستانی کبک کانادا

کارناوال زمستانی کبک کانادا هر ساله از هفته آخر ژانویه به مدت 2 هفته گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

 این فستیوال شامل چندین برنامه مفرح مانند مسابقات زمستانی مانند اسکی ، جت اسکی و ورزش های زمستانی، همچنین برنامه های شاد دیگری مانند ساخت مجسمه های برفی است.

ا

عغعغ

ععغ

غغ7

 

 

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط