بهترین میان وعده

بهترین میان وعده

نکات عصرانه ای

برخی افراد عصرانه را کامل می‌خورند و دیگر شام نمیخورند.بهتراست قبل از خواب نیز حتما شام سبکی مثل یک لیوان شیر میل شود تا فرد هنگام صبح دچار گرسنگی شدید نشود.

ساعت خوردن عصرانه بستگی به زمان خوردن ناهار و شام دارد. کودکان، ‌نوجوانان و ورزشکاران باید حتما میان‌وعده را در برنامه غذایی خود داشته باشند.

مصرف عصرانه درواقع به سلیقه و ذائقه افراد برمی‌گردد. ممکن است میان‌وعده بستنی،‌ نان و پنیر یا بیسکویت و چای باشد. بهترین عصرانه میوه‏ ها هستند. اما نوع میوه نیز به خصوص برای آن گروه از افرادی که فعالیت بدنی کمی دارند، می‏خواهند وزن کم کنند یا به بیماری قلبی و عروقی و دیابت مبتلا هستند، مهم است.

  نوشیدن شیر برای عصرانه عادت بسیار خوبی است اما خوردن چیزهای پرکالری مانند کیک و بیسکویت بهتر است که از برنامه عصرانه حذف شود و به جای آن از خرما استفاده کرد.

انواع آبمیوه‌های طبیعی و صیفی‌‌جات نیز می‌توانند میان‌وعده‌های مناسبی باشند. گاهی هم می‌توانید نان سبوس‌دار با پنیر و سبزی یا نان و پنیر و گوجه و خیار به عنوان عصرانه بخورید.

در روزهای گرم افراد به مواد غذایی سرد گرایش پیدا می کنند و از آب میوه های خنک استفاده می کنند .در روزهای سرد به خوردن مواد غذایی گرم گرایش پیدا می کنند مانند شیر گرم.

در افرادی که وزن نرمال دارند، مصرف میوه ها بسیار خوب است ولی افراد لاغر میتوانند از نان و پنیر، ارده و خرما، شیر و کیک استفاده کنند.

اتتا

اگر لاغر هستید می‏توانید انتخاب‏های مختلفی داشته باشید. در این شرایط حتی می‏توانید به عنوان عصرانه غذا بخورید البته نه فست‏ فود، چیپس یا ذرت! نان، پنیر، تخم ‏مرغ، میوه و آجیل گزینه‌های سالم‏تری هستند.

سعی کنید چیپس، پفک، فست‌فود و بستنی جایی در سفره عصرانه‌تان نداشته باشد.

پیشنهاد بهترین عصرانه برای بچه ها در سنین مختلف

یک تکه کوچک نان یا دیگر غلات؛ برای تامین انرژی

یک میوه کوچک به خاطر دارابودن ویتامین ها

یک فراورده لبنی مانند ماست یا یک لیوان شیر برای تامین نیاز بدن به کلسیم و پروتئین

کمی مربا، عسل، شکر یا شکلات به خاطر علاقمندی کودک

 

 

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط