نگرانند نسلشون منقرض نشه !

نگرانند نسلشون منقرض نشه !

گردهمایی جهانی مو قرمزها در هلند

موقرمزهای جهان روز یکشنبه (۱۶ شهریور / ۷ سپتامبر) در شهر بردا در هلند تجمع کردند تا در کنار هم روز جهانی موقرمزها را جشن بگیرند.آنها همه ساله در اولین آخر هفته ماه سپتامبر در این شهر قدیمی هلند گردهم می‌آیند.

شهروندان شهر قدیمی بردا در هلند روز یکشنبه ۷ سپتامبر همه چیز را سرخ می‌‌دیدند. از سال ۲۰۰۵ میلادی همه ساله در این شهر روز جهانی موقرمز‌ها جشن گرفته می‌شود. حدود پنج هزار موقرمز از سراسر جهان به این شهر رفته بودند.

چگونگی پیدایش روز جهانی موقرمز‌ها

در سال ۲۰۰۵ بارت بوونهورست، نقاش هلندی یک آگهی در روزنامه شهر آستن این کشور منتشر کرد و خواستار استخدام ۱۵ دختر و زن موقرمز به عنوان مدل نقاشی‌هایش شد. واکنش به این آگهی بسیار بزرگ بود. از همانجا ایده برگزاری تجمع موقرمزها شکل گرفت. در نخستین تجمع ۱۵۰ نفر شرکت کردند.

هدف از این ملاقات سه روزه افزایش ارتباط میان موقرمز ها با هم و تبادل تجربه است. یکی از شرکت‌کنندگان در این گردهمایی گفت: «احساس بسیار خوبی‌ست که در میان این همه موقرمز باشی. با موقرمزهای خیلی جالبی از سراسر دنیا آشنا شدم. معلومه که در میان صحبت‌ها در باره رنگ موهامون هم صحبت می‌کنیم.

جلوگیری از انقراض موسرخ‌ها

آیا یکی از هدف‌های روز جهانی موسرخ‌ها این نیست که آنها با هم آشنا شوند و با وصلت خود نسل موسرخ‌ها را تداوم بخشند؟ می‌گویند نسل موقرمزها طی صدسال آینده منقرض می‌شود. یک تحقیق در این باره می‌گوید تنها در صورتی کودکان با موهای سرخ زاده می‌شوند که والدین‌شان موی قرمز داشته باشند.

اسکاتلند مرکز موقرمزها

همه می‌دانند که در بریتانیا بیشترین شمار موقرمزها زندگی می‌کنند. بیشتر این افراد در اسکاتلند هستند. اما چه کسی حدس می‌زد که در مکزیک، آفریقای جنوبی یا اسرائیل هم موقرمز وجود داشته باشد؟ دو درصد جمعیت آلمان جزو موقرمزها هستند.

تفاوت‌ها

اما فقط رنگ سرخ نیست که توجه همگان را جلب می‌کند. بسیاری از موقرمزها نسبت به داروهای بیهوشی مقاومند و مواد بیهوش‌کننده برای تاثیرگذاری در مورد آنها باید ۲۰ درصد بیشتر از بقیه باشد. آنها نسبت به درد مقاوم‌ترند، اما تحمل‌شان در مقابل گرما و سرما کم است.

حسادت به موی سرخ زنان

هر زن موقرمزی را دست‌کم یک بار در عمرش به عنوان "پی‌پی جوراب بلنده" (Pippi Langstrumpf) قهرمان داستان کودکان اثر آسترید لیندگرن سوئدی، یا جادوگر صدا کرده‌اند. البته همه زنان موقرمز متوجه شده‌اند که دیگران نسبت به موهای آنها حسادت می‌ورزند. این موضوع اما در مورد مردها فرق می‌کند.

اااتات

غاغا

لل

لل

اااغ

ااا

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط