افتتاحیه چهارمین جشنواره مد ولباس

جشنواره مد و لباس

افتتاحیه چهارمین جشنواره مد ولباس

مراسم افتتاحیه چهارمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر با حضور علی مرادخانی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نوش‌آبادی معاون امور پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمید قبادی مشاور معاونت امور هنری وزارت ارشاد و دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد.

در این مراسم حمید قبادی با بیان اینکه چهارمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر با مشارکت بخش‌های مختلف به ویژه طراحان، هنرمندان، صنعتگران حوزه نساجی و تولیدکنندگان برپا شده است، گفت: در این جشنواره تلاش شده است آخرین دستاوردهای حوزه مد و لباس ارائه شود و محصولاتی مبتنی بر الگوهای ایرانی و اسلامی در اختیار مخاطبان قرار گیرد.

وی افزود: قرار است که یک تجدیدنظر اساسی در حوزه طراحی و دوخت رخ دهد و ما یک بازنگری اساسی با کمک شورای راهبردی دانشگاهی و علمی در این حوزه خواهیم داشت..

امسال قرار بود ۱۵ کشور در این جشنواره حضور داشته باشند که حضور تمام آنها محقق نشد و هم اکنون ۷ کشور در نمایشگاه حضور دارند که امکان انتقال تجارب آنها به کشور وجود دارد.

منیر ملکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار کرد: در بخش های دیگر نیز 11 نشان (برند) معروف به صورت مجهز و گروهی کارهای خود را به نمایش گذاشته اند.

وی افزود: در بخش مسابقه، حدود 120 اثر در سالن نمایش آثار به نمایش گذاشته شده که منتخبین از بین آنها برگزیده می شوند.

ملکی گفت: طراحی صحنه این سالن از یک ماه و نیم پیش انجام شده بود اما اقدامات عملی آن به دلیل برخی مشکلات و مسائل نظیر مجوزها و هماهنگی ها به تعویق افتاد که در هفته گذشته انجام شد.

در ادامه این مراسم دبیر کمیسیون آموزش و پژوهش شورای راهبردی مد و لباس گفت: کمیسیون‌هایی که در بحث مد و لباس فعالیت می‌کنند شامل کمیسیون‌های آموزش و پژوهش، مد و لباس، تولید و طراحی، صنعت و فروش است که در بخش آموزش و پژوهش دانشگاه الزهرا (س) میزبان سایر دانشگاه‌هاست.

در ادامه صدیقه پاک‌بین رئیس انجمن طراحان پارچه و لباس گفت: هر ساله شاهد هستیم کشورهایی مانند ترکیه و مالزی محصولات خود را با قیمت ارزان در اختیار ما قرار می‌دهند این در حالی است که ایران دارای تمدنی بسیار قوی‌تر از آنهاست و دارای صنعت عظیمی است که خوشبختانه در سالهای گذشته با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت صنعت و معدن و همکاری دانشگاه‌ها شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه بودیم.

وی افزود: یکی از مشکلات عمده در بخش تولید داخلی عدم وجود نیروی متخصص و کارآمد است ، امروز مصرف‌کنندگان مد و لباس جهانی زندگی می‌کنند و انتظارات آنها به مراتب بالاتر رفته است.

استفاده از طراحان داخلی وابستگی به مدل‌های غربی را کاهش می‌دهد و با توجه به رشد جمعیت در سالهای آینده شاهد یک جهش عظیم در این صنعت خواهیم بود و زمانی این اتفاق می‌افتد که بتوانیم در حوزه مد و لباس برندسازی انجام دهیم که البته برند به معنای تبعیت از مدل‌های خارجی نیست بلکه می‌توان با تبعیت از الگوهای فرهنگی و بومی نیز مدلسازی کرد.

در چهارمین جشنواره مد و لباس فجر از کتاب‌های برتر در این حوزه تقدیر خواهدشد.

لبرلب

 

غلغفغ

فبفب

تلا

لبفلب

غلاغ

در چهارمین جشنواره مد و لباس فجر از کتاب‌های برتر در این حوزه تقدیر خواهدشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، با پایان یافتن داوری آثار در کمیته فرهنگی و هنری چهارمین جشنواره مد و لباس فجر کتاب‌های برگزیده جشنواره مشخص شد.

بنا بر اعلام کمیته هنری جشنواره آثار برگزیده جشنواره در بخش کتاب عبارت بودند از: «لطفا به روز باشید»، نوشته زینب و سارا داوری از نشر آراد کتاب؛ «آیین خوش تیپی» اثز فاطمه کاظمی، نشر هیرمند و «لباس‌­های محلی اقوام ایرانی و پوشاک ایرانی» نوشته رویا خویی، انتشارات محراب قلم و «دیده و دل و دست» اثر ناهید امید، انتشارات به نشر.

جوایز آثار برگزیده کمیته فرهنگی و هنری جشنواره طی مراسمی، روز جمعه ۱۵ اسفند از ساعت ۱۵ در سالن شماره ۲ همایش‌های نمایشگاه بین‌المللی تهران اهدا خواهد شد.

*
امتیاز دهید :*

مقالات مرتبط

 1. جشنامه
 2. جشنواره های تهران

مقالات پربازدید

محبوب ترین ها

 1. آموزش آرایش برای برجسته شدن لب ها
  آموزش آرایش برای برجسته شدن لب ها
  چگونه لب های نازک را برجسته تر کنیم -آموزش تصویری آرایشِ لب
 2. 4 راه برای درمان سریع تبخال لب در خانه
  4 راه برای درمان سریع تبخال لب در خانه
  مبتلایان به تبخال...ازاین کابوس راحت شوید