جشنواره مد و لباس فجر :

مراسم افتتاحیه چهارمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر با حضور علی مرادخانی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نوش‌آبادی معاون امور پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمید قبادی مشاور معاونت امور هنری وزارت ارشاد و دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد.

تاریخچه

اخبار

برنامه ها

کی و کجا

برندگان

در این مراسم حمید قبادی با بیان اینکه چهارمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر با مشارکت بخش‌های مختلف به ویژه طراحان، هنرمندان، صنعتگران حوزه نساجی و تولیدکنندگان برپا شده است، گفت: در این جشنواره تلاش شده است آخرین دستاوردهای حوزه مد و لباس ارائه شود و محصولاتی مبتنی بر الگوهای ایرانی و اسلامی در اختیار مخاطبان قرار گیرد.

امسال قرار بود ۱۵ کشور در این جشنواره حضور داشته باشند که حضور تمام آنها محقق نشد و هم اکنون ۷ کشور در نمایشگاه حضور دارند که امکان انتقال تجارب آنها به کشور وجود دارد.

 

در بخش مسابقه، حدود 120 اثر در سالن نمایش آثار به نمایش گذاشته شده که منتخبین از بین آنها برگزیده می شوند.

طراحی صحنه این سالن از یک ماه و نیم پیش انجام شده بود اما اقدامات عملی آن به دلیل برخی مشکلات و مسائل نظیر مجوزها و هماهنگی ها به تعویق افتاد که در هفته گذشته انجام شد.

در ادامه این مراسم دبیر کمیسیون آموزش و پژوهش شورای راهبردی مد و لباس گفت: کمیسیون‌هایی که در بحث مد و لباس فعالیت می‌کنند شامل کمیسیون‌های آموزش و پژوهش، مد و لباس، تولید و طراحی، صنعت و فروش است که در بخش آموزش و پژوهش دانشگاه الزهرا (س) میزبان سایر دانشگاه‌هاست.

در ادامه صدیقه پاک‌بین رئیس انجمن طراحان پارچه و لباس گفت: هر ساله شاهد هستیم کشورهایی مانند ترکیه و مالزی محصولات خود را با قیمت ارزان در اختیار ما قرار می‌دهند این در حالی است که ایران دارای تمدنی بسیار قوی‌تر از آنهاست و دارای صنعت عظیمی است که خوشبختانه در سالهای گذشته با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت صنعت و معدن و همکاری دانشگاه‌ها شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه بودیم.

چهارمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر از11  تا 18 اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه تهران در حال برگزاری است.

در چهارمین جشنواره مد و لباس فجر از کتاب‌های برتر در این حوزه تقدیر خواهدشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، با پایان یافتن داوری آثار در کمیته فرهنگی و هنری چهارمین جشنواره مد و لباس فجر کتاب‌های برگزیده جشنواره مشخص شد.

بنا بر اعلام کمیته هنری جشنواره آثار برگزیده جشنواره در بخش کتاب عبارت بودند از: «لطفا به روز باشید»، نوشته زینب و سارا داوری از نشر آراد کتاب؛ «آیین خوش تیپی» اثز فاطمه کاظمی، نشر هیرمند و «لباس‌­های محلی اقوام ایرانی و پوشاک ایرانی» نوشته رویا خویی، انتشارات محراب قلم و «دیده و دل و دست» اثر ناهید امید، انتشارات به نشر.

جوایز آثار برگزیده کمیته فرهنگی و هنری جشنواره طی مراسمی، روز جمعه ۱۵ اسفند از ساعت ۱۵ در سالن شماره ۲ همایش‌های نمایشگاه بین‌المللی تهران اهدا خواهد شد.

تالار وحدت ،تالار رودکی ،مرکز همایشهای برج میلاد، تالار اصلی تئاتر شهر، خانه هنرمندان ایران، فرهنگسرای ارسباران(هنر)، ایوان شمس، سالن پژوهشکده فرهنگ ،هنر و معماری
مکان برگزاریمکان برگزاریمکان برگزاریمکان برگزاریمکان برگزاریمکان برگزاریمکان برگزاریمکان برگزاریمکان برگزاریمکان برگزاریمکان برگزاریمکان برگزاریمکان برگزاریمکان برگزاریمکان برگزاریمکان برگزاریمکان برگزاریمکان برگزاری
آداب ورسومآداب ورسومآداب ورسومآداب ورسومآداب ورسومآداب ورسومآداب ورسومآداب ورسومآداب ورسومآداب ورسومآداب ورسومآداب ورسومآداب ورسومآداب ورسومآداب ورسومآداب ورسومآداب ورسومآداب ورسوم