بیست و یکمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان گلستان

جشنواره هنر های تجسمی جوانان گلستان

بیست و یکمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان گلستان

مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و همکاری اداره های کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ها، به منظور رقابت در عرصه خلاقیت های هنری، ارتقای سطح تخصصی هنرجویان و با هدف شناسايي، تربيت و معرفی جوانان متعهد با توجه به مؤلفه شايستگي و ارتباط هنری هنرمندان جوان سراسر کشور، با حضور استادان با سابقه دانشگاهی و هنرمندان سرشناس در رشته های مختلف هنرهای تجسمی، بيست و یکمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان را از تاریخ 17 تا 20 شهریور ماه 1393 در استان اردبیل برگزار می نماید.

 

مقررات و شرایط ثبت نام:

انتظار مي رود اداره های کل فرهنگ و ارشاد اسلامي، کلیه اعضاء انجمن هنرهای تجسمی، هنرجویان هنرستان های هنرهای تجسمی، آموزشگاه های آزاد، دانشکده های هنر و عموم هنرجویان علاقمند ازطریق رسانه های گروهی به ویژه سايت www.yafestival.ir و رسانه های استانی از آخرين اخبار جشنواره و کم و کیف برگزاری جشنواره سراسری کشور مطلع شده و حائزين شرايط را جهت شركت در جشنواره ترغيب نمايند..

 

1- متولدین تاریخ های 01/06/1369 تا 01/06/1378 حائز شرایط سنی شرکت در جشنواره خواهند بود.

 تبصره: سن شرکت کنندگان تا دو ماه از تاریخ قید شده کمتر یا بیشتر جهت حضور در جشنواره بلامانع است.

2- كليه داوطلبين در مرحله ثبت نام می بایست تصویر کارت ملی یا صفحه اول شناسنامه خود را به همراه آثار خود در سایت ارسال نمایند.

 3- هر متقاضي مي تواند حداقل 3 و حداكثر 5 اثر خود را در یکی از رشته های یاد شده جشنواره از طريق سايت ارسال نمايد. موضوع برای كليه داوطلبين در مرحله ثبت نام آزاد می باشد

 4- الزاما كليه داوطلبين و هنرجویان متقاضی تا 1 شهریور 1393 از طريق ارسال اينترنتي نمونه آثار و ثبت نام در سايت www.yafestival.ir در مرحله انتخابي شركت خواهند كرد. بدیهی است افرادی که ثبت نام ننموده اند از حضور در جشنواره محروم خواهند بود.

5- فهرست نهايي شركت كنندگان تا تاريخ 6 شهریور 1393 از طریق سایت اعلام خواهد شد.

6- ستاد جشنواره از ادامه حضور شركت كنندگاني كه به قوانين و دستورالعمل هاي ابلاغي عمل ننمايند، جلوگيري خواهد كرد.

 7- کلیه گروه های هنری انتخاب شده لازم است به گونه ای سازماندهی شوند که راس تاريخ مقرر (17/06/1393) خود را به ستاد جشنواره واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل معرفی نمایند.

 8- ستاد جشنواره تعهدی در قبال حضور قبل از موعد و یا بعد از پایان جشنواره نسبت به گروه ها و افراد خارج از فهرست مقرر نخواهد داشت.

 9- در صورت به حدنصاب نرسیدن ثبت نام هنرمندان در هر یک از رشته ها و یا گرایش های مندرج در فراخوان، دبیر هنری جشنواره می تواند نسبت به حذف آن در  طول برگزاری جشنواره اقدام نماید.

 

مقررات اجرای کارگاه:

 این جشنواره فرصت مناسبی برای طرح مباحث نوین و ارائه مبادله تجربیات جدید در باب هنرهای تجسمی به وجود خواهد آورد. هنرجویان شرکت کننده در طول جشنواره در کارگاه های تخصصی به صورت رقابتی شرکت نموده و در پایان، نفرات برگزیده توسط هیأت داوران معرفی می شوند. با توجه به ماهيت رقابتي جشنواره، تم يا موضوعات پیشنهادی جشنواره همزمان با شروع كارگاه ها و متناسب با رشته هاي مختلف از طريق دبير هنري و استادان مربوطه اعلان خواهد شد.

 1- پذیرفته شدگان لازم است همراه با كارت ملي در جشنواره حاضر شوند.

2- هنرمندان بر اساس فهرست نهايي اعلام شده در كارگاه ها شرکت کرده و به هيچ وجه اجازه جایگزینی و جابجايي در ساير رشته هاي جشنواره را نخواهند داشت.

 3- حضور همراه برای هیچ یک از داوطلبان اعم از زن یا مرد پذیرفته نخواهد شد.

 4- مخارج ایاب و ذهاب بر عهده هنرمندان و یا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های اعزام کننده بوده و ستاد جشنواره در این ارتباط هیچ هزینه ای را تقبل نمی کند.

 5- داوطلب در طول مدت شرکت در جشنواره کاملاً در اختیار برنامه های ستاد جشنواره بوده و بنابر این امکان دیدارهای خصوصی و یا پرداخت به برنامه های شخصی وجود نخواهد داشت، هم چنین در طول این مدت گروه های اعزامی و میهمانان ستاد ملزم به هماهنگی کامل با برنامه های اعلام شده هستند.

6- كارگاه آزمون هنرمندان شرکت کننده طی برنامه عملی برای کلیه رشته ها در 2 روز کامل در فضاهاي پیش بینی شده برگزار و مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.                                                                                               

 

7- کلیه آثار خلق شده در اختیار دبیرخانه قرار خواهد گرفت و دبیرخانه مجاز به بهره برداری از آثار خلق شده خواهد بود و در صورت لزوم در مراكز استاني به نمايش گذاشته خواهد شد.

 8- داوطلبین شرکت کننده در جشنواره به همراه کلیه ابزار کار و لوازم ضروری کارگاهی خود در برنامه سنجش خلاقیت و تولید اثر هنری شرکت خواهند کرد.

9- ستاد جشنواره نسبت به تهیه و در اختیار قرار دادن لوازم مورد نیاز هنرمندان مدعو در حد مقدورات اقدام خواهد نمود. (توضیح: بوم نقاشی به ابعاد 90*90 و 80*100 ، مقوای رشته نگارگری به ابعاد 35*25 و 50*40  و مقادیر محدودی مواد مورد نیاز کارگاه حجم و سفال در محل کارگاه توزیع خواهد شد.)

10- تصمیم گیری در موارد پیش بینی نشده برحسب موضوع به عهده دبیر هنری جشنواره خواهد بود.

11- ستاد جشنواره انتظار دارد همه شرکت کنندگان برابر موازین و شئونات اسلامی متعارف رفتار نموده و مقررات جشنواره را به طور دقیق مراعات نمایند. در صورت عدم رعايت مقررات، جشنواره مجاز به عدم پذیرش افراد و تاديه خسارات خواهد بود.

 

جوایز:

 نفر اول: تندیس جشنواره، لوح افتخار و مبلغ 000/000/15 ريال

 نفر دوم: لوح افتخار و مبلغ 000/000/12 ريال

 نفر سوم: لوح افتخار و مبلغ 000/000/10 ريال

 1- به کلیه شرکت کنندگان در جشنواره، گواهی شرکت اعطا خواهد شد.

 2- در رشته های نقاشی، طراحی، پوستر، حجم، تصویرسازی و عکاسی، نفرات بر اساس رتبه اول تا سوم خواهند بود.

 3- در رشته کاریکاتور در گرایش چهره، یک نفر اول و در گرایش کارتون نفرات اول و دوم در نظر گرفته شده است.

 4- در رشته نگارگری یک نفر اول در هر یک از گرایش های نگارگری، تذهیب، گل و مرغ در نظر گرفته شده است.

 5- در رشته خوشنویسی یک نفر اول و دوم، در هر یک از گرایش ها در نظر گرفته شده است.

 

گاهشمار جشنواره:

 1- ثبت نام و ارسال تصویر آثار: حداکثر تا ساعت 24 روز شنبه مورخ 1 شهریورماه 1393

2- اعلام اسامی پذیرفته شدگان: حداکثر تا روز پنجشنبه مورخ 6 شهریورماه 1393

3- حضور پذیرفته شدگان در اردبیل: دوشنبه مورخ 17 شهریورماه 1393

4- افتتاحیه جشنواره: سه شنبه مورخ 18 شهریورماه 1393

5- اختتامیه جشنواره: پنجشنبه مورخ 20 شهریورماه 1393

 

*
امتیاز دهید :*

مقالات مرتبط

 1. جشنامه
 2. جشنواره های دیگر شهر ها

مقالات پربازدید

محبوب ترین ها

 1. آموزش آرایش برای برجسته شدن لب ها
  آموزش آرایش برای برجسته شدن لب ها
  چگونه لب های نازک را برجسته تر کنیم -آموزش تصویری آرایشِ لب
 2. 4 راه برای درمان سریع تبخال لب در خانه
  4 راه برای درمان سریع تبخال لب در خانه
  مبتلایان به تبخال...ازاین کابوس راحت شوید