بهترین رازجوان ماندن

بهترین رازجوان ماندن

چگونه جوان بمانیم (قسمت دوم)

چه کسی دلش نمی‌خواهد همیشه جوان و شاداب باشد؟ بهترین راز جوان ماندن را برای شما کشف کردیم! اگر می خواهید پوستی جوان و زیبا داشته باشید با ما همراه شوید.

(قسمت دوم)

stomach

معده

تغییر وزن بخصوص هنگام حاملگی یا بعد از آن می تواند باعث بوجود آمدن پوست اضافه روی میان تنه بشود. هرچند که کشیدگی پوست قابل اجتناب نیست اما مرطوب کردن مداوم، شدت آنرا کمتر میکند. اگر به دنبال بهترین راز جوان ماندن هستید، باید زود آنها را درمان کنید. برای نشانه هایی که کهنه تر هستند می توانید از یک رتینوئید قوی استفاده کنید.

 

arm

بازو ها

برآمدگی ها کوچک و سرسخت پشت بازوی بالایتان معمولا به دلیل بیماریِ پوست مرغی است. پوست مرغی یک حالتی از پوست است که برجستگی های کوچکی شبیه جوش که معمولا سفید و گاهی قرمز هستند که اغلب درد و خارش ندارند. استفاده روزانه از لوسیون اسید لاکتیک یا اسید گلیکولیکِ بدون نسخه می تواند ظرف چند هفته آنها از بین ببرد. از خواراندن آنها بپرهیزید چون باعث التهاب بیشتر می شود. همینطور هیدروکورتیزون 1% میتواند قرمزی این ناحیه را کمتر کند.

hands

دست ها

دست های شما نیز مانند بقیه ی بدنتان است و به کرم ضد آفتاب نیاز دارد تا جوان بماند، پس از آن استفاده کنید. یک رتینوئید موضعی کمک می کند تا نقطه های تیره که اغلب در اثر آفتاب سوختگی است، را محو کند. همینطور کمک میکند ظاهر شدن سیاه رگ ها و عصب های زیر پوست به حداقل برسد.

feet

ران ها و پهلو ها

هورمونها، ژنتیک و التهاب دست به دست هم می دهند تا بافت های فیبری این ناحیه را سفت کنند. بعد چربی ها جمع و متمرکز می شوند و باعث می  شوند پوست چاله دار و به صورت تو رفته نشان داده شود. کرم ها ولوسیون هایی که ادعا میکنند می توانند آنها را از بین ببرند، فقط برای چند ساعت دوام دارند. هیچکدامشان تاثیر بلند مدت ندارند. همینطور ساکشن یا لیزر نیز مشکل را حل نمی کنند و باید به صورت مرتب ادامه پیدا کند. بهترین راز جوان ماندن برای شما استفاده از لوسیون آلفا هیدروکسی است برای از بین بردن خشکی پوست. و همچنین استفاده از یک کرم پودر هم رنگ با بدن برای اینکه کمتر جلب توجه کند، نیز مفید است.

 

feet

پاها

تنها و بهترین راز جوان ماندن و از بین بردن خشکی و پوسته پوسته شدن و خشنی پوست: " تداوم و تکرار مرطوب کردن آن ناحیه ولی نه با لوسیون های اسانس دار و ملایم. " هر شب یک پماد که ماده پایه ی آن وازلین است به پای خود بمالید، سپس یک جوراب نخی بپوشید. اگر پاهایتان پوسته پوسته شده است پماد را با یک لوسیونِ لایه بردار آلفا هیدروکسی جایگزین کنید ( ولی روی آن دیگر جوراب نپوشید. ) یک سنگ پا یا سوهان پا هم موثر است. مراقب باشید که تیزی نداشته باشد که پوستتان را زخم کند. اگر خشکی و پوسته شدن تداوم داشت و یا با خارش همراه بود، احتمالا به یک نسخه قوی شامل لایه بردار، استروئید یا ضد قارچ نیاز دارید.

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم.

مترجم : پریسا آدرم

منبع : wikihow

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط