بهترین ماه عسل

بهترین ماه عسل

ماه عسل : یک روز به یاد ماندنی و خاطره انگیز

برای داشتن بهترین ماه عسل که به یاد ماندنی هم شود می دانید معمولا زوجهای جوان کجا می روند و اینکه هزینه های ماه عسل چقدربرایتان آب می خورد؟

همه آنچه در مورد بهترین ماه عسل که خاطره انگیز هم باشد باید بدانید

ماه عسل کجا برویم؟

اولین و مهم ترین سوال این است: کجا برویم؟

سوال شما نمی تواند جواب مشترک داشته باشد. اول باید بگویید  که قدر پول دارید؟ یا می خواهید چقدر هزینه کنید؟ و بعد اینکه ته ته ذهن تان جای خاصی را دوست دارید؟

قبل ازهر چیز باید بدانید که هواپیما را ترجیح می دهید یا قطار، اتوبوس یا حتی ماشین شخصیتان را؟  اگر تصمیم دارید با اتوبوس سفر کنید شاید مثلا ارزانتراز هواپیما هم باشد ولی نمی توان روی راحتی و زمانش خیلی حساب کرد. استفاده از وسیله ی نقلیه ی شخصی هم برای بهترین ماه عسل کاملا سلیقه ای است که آن را به شما توصیه نمی کنیم چرا که شما سال های سال وقت دارید که با ماشین خودتان این طرف و آن طرف بروید ولی برای یک سفر بی دغدغه و راحت و بدون استرس رانندگی، بهترین فرصت، همین ماه عسل است.

حالا می رویم سر سوال خودمان این که کجا برویم؟ این سوال نمی تواند یک جواب واحد داشته باشد. برای مثال زوج های زیادی هستند که شهر های زیارتی  مثل مشهد، قم و یا حتی مکه را برای ماه عسل ترجیح می دهند. بعضی از زوج ها هم شهرهای توریستی مثل کیش، شیراز و یا اصفهان را انتخاب می کنند. گروه دیگر از زوج ها هم هستند که دوست دارند برای بار صد ویکم به شهرهای شمالی بروند و ماه عسلشان را کنار دریا بگذرانند. در این میان زوج هایی هم هستند که کشورهای خارجی را انتخاب بهتری برای گذران بهترین ماه عسلشان می دانند. اما کدام کشورها؟

آن چیزی که در حال حاضر بیشتر از همه خواهان پیدا کرده سفر به شهرهای مختلف ترکیه، مالزی و البته دوبی است.

وقتی از یکی از مسوولان واحد تور آژانس مسافرتی سوال شد که پیشنهادش برای ماه عسل یک زوج جوان کجاست؟ خیلی مطمئن گفت: "آنتالیا. چراش هم کاملا معلومه. امکانات هتلاش فوله یعنی صبحانه، ناهار، شام و کلی امکانات دیگه مثل استخر و ماساژ و برنامه های تفریحیش همه در یک پکیجه و شما هزینه ی همه ی این ها رو همون اول عقد قرارداد تون با آژانس پرداخت می کنین

 حالا اگر دوست نداشتند آنتالیا بروند پیشنهاد بعدیتان کجاست؟ " اگر اصرار داشته باشن که که خارج از کشور بروند من مالزی رو بهشون پیشنهاد می کنم که جاهای دیدنیش خیلی زیاده و بافت فرهنگیش هم به ما نزدیک تره. ولی پکیجاش به تمام و کمالیه ترکیه نیست مثلا ناهار و شام با خود مسافره و یه روز گشت کامل داره. اگر اصرار نداشتن که حتما خارج از کشور سفر کنن بهشون می گم که برن کیش  هتل های خیلی خوب با امکانات خیلی عالی داره وبعضی از هتل ها اتاق مخصوص ماه عسل دارند که طراحی و امکاناتش خاص و ویژه ی عروس و دامادهای جوونه."

گفته های یکی دیگر از مسوولان آژانس مسافرتی امید وار کننده تر بود. به طور مثال برای سفر به کشور ترکیه و شهر آنتالیا می شود با 600 هزار تومان هم این سفر را انجام داد هر چند دیگر از امکانات و سرویس های دیگر و هتل چندین و چند ستاره خبری نیست و همه چیز به تبع ساده تر برگزار می شود و البته هر هزینه ی دیگری هم که باشد باید همان جا دست به جیب شوید و پرداخت کنید. برای سفرهای داخلی هم به همین ترتیب برای مثال اگر برای سفر به مشهد بهترین هتل را انتخاب کنید ممکن است تا 900 هزار تومان هزینه کنید اما اگر هتل ساده تر با امکانات معمول تری را انتخاب کنید می توانید با حدود 200 تا 300 هزار تومان هم هزینه ی تور را پرداخت کنید.

به همین جا ختم نمی شود اگر تمایل و البته پولش را داشته باشید می توانید کشورهای اروپایی را هم در لیست انتخابی  تان برای ماه عسل جای دهید. برای مثال تورهای یونان، ایتالیا یا حتی جزایر دیدنی مالدیو. اما نکته ای که باید درباره سفرهای اروپایی بدانید این است که تبعا نرخ دلار و یورو تاثیر بیشتری به نسبت سایر کشورها در هزینه ی سفرتان دارد 

مدت زمانی که در شهر مقصدتان می مانید، وسیله ای که با آن سفر می کنید، هتلی که در آن اقامت دارید و در نهایت تمام خدمات و یا امکاناتی که آن جا خریداری می کنید در میزان مبلغی که باید برای ماه عسلتان کنار بگذارید، نقش اساسی دارند.

فراموش نکنید این که دیگران ماه عسلشان را کجا می روند چندان اهمیتی ندارد مهم این است که شما کجا می خواهید بروید؟ چقدر پول دارید و یا چقدر می خواهید هزینه کنید و اینکه کجا به شماخوش می گذرد؟ آنتالیا، دوبی، شمال یا شاید هم همین تهران خودمان...

نکته هایی که باید قبل از رفتن به بهترین ماه عسل بدانید:

·        برنامه ی بهترین ماه عسلتان را از یک ماه قبل از عروسی بچینید. نگذارید که برنامه های حاشیه ای، بر انتخاب و زمان رسیدگی به سفر ماه عسلتان تاثیر منفی بگذارد.

·        اگر قصد سفر به کشورهای خارجی را دارید، حتما از شرایط آب و هوای آن کشور مطلع شوید.

·        چه برای سفرهای داخلی و چه برای سفرهای خارجی حتما شرایط جسمی تان مثل حساسیت های فصلی و غیره را در نظر بگیرید.

·        برای سفر به کشورهای اروپایی علاوه بر زمانی که برای گرفتن پاسپورت باید صرف کنید ،حدود 21 روز هم برای اخذ ویزایتان باید در نظر بگیرید.

 

 

 

 

دیدگاه

    ماه عسل؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

    پاسخ
*


* ارسال

مقالات مرتبط