سیاهی دور چشم و بهترین درمان

سیاهی دور چشم و بهترین درمان

با 4 عامل مهم بروز سیاهی دور چشم آشنا شوید

یکی از مشکلاتی که بیشتر آدمها با آن درگیر هستند سیاهی دور چشم است. سیاهی دور چشم و بهترین درمان آن می تواند به شما در برطرف کردنشان کمک کند...

بوجود آمدن حلقه های سیاه دور چشم می تواند عوامل زیادی داشته باشد. ولی نا امید نشوید. چندین راه حل برایتان آماده کردیم که بعد از خواندن آنها خوشحال و امیدوار می شوید.

dark circles
ژنتیک

دکتر Annie Chui متخصص پوست می گوید: "افرادی که زمینه ی پوستی شان سبزه و تیره است، احتمال اینکه سیاهی دور چشم شان نمایان شود بیشتراست. حتی  اگر بصورت مداوم از کرم ضدآفتاب استفاده کنند." ولی خبر خوش اینکه لیزر می تواند آن حلقه ها را از بین ببرد.

سن و سال

هر چی که ما پیر تر می شویم، محافظت لایه ی چربی دور چشم ها کمتر می شود و فرو رفته می شود. که همین مسئله زیر چشم سایه ایجاد می کند. بیشتر متخصصان پوست این مشکل را با تزریق چربی برطرف می کنند که به گفته ی دکتر Chui می گوید معمولاً بین 9 ماه تا یکسال دوام می آورد.

رگ های خونی

دکتر Chui می گوید: "به مرور زمان پوست زیر چشم نازک تر شده، در نتیجه رگ های زیر پوست که باعث بنفش شدن دور چشم میشود، نمایان می شود. و در پی آن سیاهی دور چشم بزرگ و بزرگ تر می شود." یک کرم دور چشم که شامل رتینول هست می تواند ساختن کلاژن را تسریع ببخشد. که نتیجه ی آن ناپدید شدنِ رگ های خونی است.

allergy

آلرژی

وقتی چشم ها پف می کند، آن ورم ها سایه ای بوجود می آورند که موجب می شوند تمام ناحیه ی دور چشم تیره بنظر برسند. بهترین راه حل بخصوص وقتی آلرژی فصلی به اوج خودش می رسد، خوردن آنتی هیستامین است. آنرا چند هفته هر روز بخورید. خیلی به برطرف شدن سیاهی دور چشم تان کمک می کند.
 

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما درباره سیاهی دور چشم و بهترین درمان هستیم.

مترجم : پریسا آدرم

منبع : oprah

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط