راهنمای آرایش کردن وقتی سن بالا می رود

راهنمای آرایش کردن وقتی سن بالا می رود

10 اشتباهی که 10 سال به سن تان اضافه می کند

ماهیت آرایش کردن برای اینه که نواقص پوشیده بشه نه اینکه بیشتر بیرون بزند. کلید طلایی می تواند راهنمای آرایش کردن وقتی سن بالا می رود باشد..

فاندیشن

اشتباه شماره 1: استفاده زیاد از کرم های پایه

اگر فاندیشن تان را به مقدار زیاد استفاده کنید، باعث میشود خطوط چهره تان نمایان تر شود بجای اینکه پوشیده شود. از کرم های پایه و زیرسازها فقط جاهایی که نیاز است استفاده کنید. نیازی نیست تمام قسمت های صورت تان را فاندیشن بزنید. اگر پوست تان خشک است، قبل از استفاده از فاندیشن آنرا مرطوب کنید.

کانسیلر

اشتباه شماره 2 : استفاده از کانسیلر به مقدار زیاد

زدنِ کانسیلر زیاد زیر چشم هایتان باعث می شود زیر چشم هایتان سایه بیوفتد و بیشتر توجهات را به خود جلب کند. کمی کانسیلر را به قسمت داخلیِ زیر چشم هایتان بزنید و با نوک انگشت آنرا پخش کنید.

رژ لب

اشتباه شماره 3: زدنِ رژ لبِ تیره به مقدار خیلی زیاد

رنگ های تیره باعث میشود صورت کوچک تر به نظر بیاید. برای اینکه لب هایتان پُر به نظر برسد، یک رژ لبِ براق و درخشان ( هلویی، صورتی و.. ) روی رژِ پر رنگ (کبود، شرابی، قهوه ای و ...) بزنید.

پنکیک

اشتباه شماره 4: زدنِ پنکیک

پوست های جوان نور را منعکس می کند. و پنکیک از این انعکاس طبیعی و زیبا جلوگیری می کند و خطوط صورت را بزرگ تر وعمیق تر نشان می دهد. اگر هم خیلی به استفاده از پنکیک اصرار دارید، فقط روی نقاط برجسته ی صورت مانند نوک بینی، چانه و پیشانی تان، آنهم به مقدار کم، بزنید.

مداد چشم

اشتباه شماره 5: استفاده از مداد چشم مشکی

استفاده از مداد چشم را کلاً منتفی نکنید چون خیلی مواقع بهترین راه برای اینکه چشم هایتان بزرگ و درشت تر به نظر بیاید استفاده از مداد چشم است. ولی بجای رنگ مشکی از رنگ قهوه ای استفاده کنید.

خط لب

اشتباه شماره 6: غرق کردن خودتان در خط لب!

یک خط لب می تواند مرز لبان تان را مشخص کند و از بیرون زدنِ رژ لب جلوگیری کند، اگر درست استفاده شود. اگر خیلی ضخیم آنرا بزنید و یا رنگش خیلی تیره باشد، لب هایتان نازک تر به نظر خواهد آمد. برای نتیجه ی طبیعی تر و بهتر، رنگ خط لب تان باید با رنگ لب تان هماهنگ باشد نه با رنگ رژ لب تان. 

ریمل

اشتباه شماره 7: زدنِ مداد و ریمل روی مژه های پایینی

زدنِ ریمل به مژه های پایینی و کشیدن مداد زیر چشم ها، تمام توجه ها را به حلقه های سیاه زیر چشم هایتان جلب می میکند. در عوض مژه های بالایی را فرمژه زده و روی آنها ریمل بزنید.

رژ گونه

اشتباه شماره 8: حذف رژگونه صورتی

یک رژگونه صورتی روی گونه هایتان، اگر درست زده شود، زندگی را به صورت تان می آورد. از یک برس رژگونه ی مویی بزرگ برای این کار استفاده کنید.

رژ لب

اشتباه شماره 9: زدنِ مستقیمِ رژ لب

خط کناری لب ها با گذشت سن محوتر می شود و رژ لب به راحتی از آن بیرون می زند. برای جلوگیری از بهم ریختن رنگ ها، از یک برس لب یا نوک انگشت تان استفاده کنید و رژ لب را روی لب تان بزنید.

مداد ابرو

اشتباه شماره 10: انتخاب یک مداد ابروی خیلی تیره

با بالا رفتن سن رنگ ابرو ها به مرور کم رنگ تر می شود. پس رنگِ مداد ابرویی که در سن 25 سالگی استفاده می کردید برای سن 33 سالگی خیلی تیره است. رنگی را انتخاب کنید که به رنگ ابروهایتان نزدیک و طبیعی باشد.

 

 

نظر خودتان را درباره راهنمای آرایش کردن وقتی سن بالا می رود با ما در میان بگذارید.

مترجم : پریسا آدرم

منبع : oprah

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط