چگونه هنگام جرو بحث منطقی و درست عمل کنیم

چگونه هنگام جرو بحث منطقی و درست عمل کنیم

چگونه به جر و بحث خاتمه بدیم

احساس تنش یا تحریک پذیری دارید؟ این ممکن است در رفتار شما نقش منفی داشته باشه. دوست شما تلاش دراین داشته نظر خودش روکه برخلاف میل شما است به شما تحمیل کنه؟

بی ل

به راههای پیشنهادی زیر توجه کنید ..

برای یه مدت زمان کوتاه از اون محل دور بشید تا به آرامش کافی برسید .حتی اگر دوستتون درخواست ادامه صحبت رو داره چون احساس میکنه به احساساتش لطمه وارد شده ازش بخواید که ادامه صحبت رو یه وقت دیگه انجام بدید . 

 اقفغقف

اولین چیزی که باید بعد از یک بحث انجام دهید آرامش است.در اوج زمان عصبانیت خیلی سخته که بتونید آرام عمل کنید پس بهترین راه این است که چندین نفس عمیق بکشید راههای دیگه هم مثل پیاده روی ،مدیتیشن و بهتر ازهمه خوردن یه بستنی میتونه بهتون کمک کنه تا به آرامش و خونسردی برسید .

فقافغف

نقش و رفتارخودتون رو تو بوجود اومدن بحث قبول کنید و یک طرفه قضاوت نکنید ،اظهارات تقریبا هرگز یک طرفه نیست،سعی کنید مبارزه را از منظر دوست خودتون تصور کنید تا دیدگاه جدیدی درباره چیزهایی که خودتون گفته اید را بدست آورید.

 بفاق 

در زمان بحث به دیدگاه و نظر طرف مقابلتون هم توجه کنید و به عقایدش احترام بزارید..این خیلی سخته که بتونیم بعد یه بحث به عقب برگردیم و از دیدگاه طرف مقابل به موضوع نگاه کنیم چون دیگه دیر شده پس هنگام  بحث و صحبت به نقطه نظر طرف مقابل توجه کنید .

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم . 

مترجم : الهام علوی

منبع : www.wikihow.com

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط