در هر ساعت از شبانه روز چه بیماری هایی شما را تهدید میکند

در هر ساعت از شبانه روز چه بیماری هایی شما را تهدید میکند

ساعات خطرناک برای هر بیماری

در هر ساعت از شبانه روز چه بیماری هایی شما را تهدید میکند؟

4 تا 6 صبح:
در این ساعت از شبانه روز حمله ی آسم خیلی زیا میشود. یکی از دلایل آن ترشح هورمون آدرنالین است که نبود آن راه های هوایی را تنگ تر میکند. در طول شب که راه های هوایی تنگ تر میشود احتمال اینکه حمله ی آسم بیشتر شود، زیاد تر است. اما دلایل دیگری هم برای حمله آسم در ساعات اولیه صبح وجود دارد.

3 تا 8 صبح:

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در این ساعت از صبح دچار دندان درد شده باشید. دلیل این دندان درد، هورمون کورتیزول است. تولید این هورمون که برای عفونت است در طول شبانه روز متوقف میشود و باعث میشود دندان درد بیشتربه سراغتان بیاید. بهترین گزینه برای حل این دندان درد استفاده اط آسپرین است.

4 تا 9 صبح:

در این ساعات حملات میگرنی بیشتر میشود. یکی از تئوری ها برای این پیشامد افزایش فشار خون است، که باعث باز شدن رگ ها و در نتیجه حملات میگرنی میشود. بیشتر کسانی که دچار حملات  میگرنی میشوند از اختلالات خواب هم برخوردارند. پس احتمال حمله در این ساعات برایشان بیشتر است. از جمله چیز هایی که میگرن را تشدید میکند نور زیاد،چراغ های چشمک زن، غذا نخوردن، تغییر آب و هوا است.

6 تا 10 صبح:
احتمال حملات قلب در صبح بیشتر از بقیه ساعات روز است و دلیل آن افزایش فشار خون،کنترل ناموفق پروتئینی که ریتم قلب را تنظیم کند و کندی فعالیت سلول هایی که از لخته شدن خون جلوگیری میکند، است.

8 تا 11 صبح:

مطالعات نشان داده اند که سرماخوردگی در طول این ساعات تشدید می یابد و دلیل آن را میتوان کمتر شدن هورمون کورتیزل در در شب دانست. بیشتر علائم سرماخوردگی برای مبارزه ی بد با ویروس است واگر کورتیزول که از عفونت جلوگیری میکند نباشد، پس بیماری تشدید میشود.

3 تا 6 بعدازظهر:
تحقیقات در دانشگاه میشیگان نشان داده است که علائم ترس و اضطراب در بعد از ظهر و عصر افزایش میابد. دلیل آن را میتوان افزایش سطح فشار های عصبی در این ساعات دانست.

3 بعدازظهر تا 9 شب:

براساس مطالعتی از دانشگاه ویرجینیا اولین حمله ی صرع مربوط به این سااعات از شب است. شایع ترین نوع حمله به بخشی از مغز به نام لوب گیجگاهی است. هنوز دلیل مشخصی برای این حملات پیدا نشده اما همین قدر معلوم است که این مشکل به ریتم سیرکادین مربوط است.

7 تا 11 شب:

بیماری هایی مانند اگزما و درماتیت در شب ها به شدت تشدید میشود. از جمله دلایل آن خارج شدن آب بیشتر در طول شب است. البته باید در نظر داشت که موانع ولایه های پوستی هم در در این حالت ضعیف میشود.

 8 شب تا 2 صبح:

اصولا کسانی که معده درد دارند با خوردن هر وعده ی غذایی کمی احساس سوزش میکنند.این سوزش بعد از شام بیشتر است.بازگشت اسید معده به گلو دلیل این سوزش ست. این حالت در موقع خواب بیشتر میشود.

 

 

دیدگاه
*


* ارسال

مقالات مرتبط